incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Vicol damla kullananlar yorumlar

Vicol damla, genellikle bebeklerde kullanılan, bitkisel içerikli bir gaz giderici solüsyondur. Yeni doğan bebekler ve yetişkinlerde kullanılabilir.

Botafarma sağlık ürünleri firmasına ait menşei Türkiye’dir. Tarım Bakanlığı tarafından onaylı, 50 ml cam şişe içerisinde tüketime sunulmuştur.

İçeriği nedir?

Mayıs papatyası

Mayıs papatyası diye adlandırılan bildiğimiz papatya çiçeğidir. Bu isimde olmasının nedeni mayıs ayında toplanmış olması. Kurutulmuş papatyanın ağrı kesici ve yatıştırıcı özelliği vardır. Bu etkilerinden dolayı bir çok rahatsızlıkta kullanılır. Mide ve bağırsak sorunlarına karşı kullanımı yaygındır. Bebeklerde gaz sancısı için ve ve kaliteli uyku için tercih edilen bitkilerden biridir.

Dere otu

Dere otu isminden de anlaşılacağı gibi dere kenarlarında sulak alanlarda bulunur. En üst kısmında bulunan tanecikleri en faydalı kısımlarıdır. Dere otunun bilindiği üzere sindirim sistemi bozukluklarında faydalı olduğu belirtilmektedir. Gaz giderici, hazımsızlık, şişkinlik giderici, kolik, yatıştırıcı gibi etkileri olduğu bilinir.

Kimyon

Genellikle baharat olarak kullanılan kimyon, bir çok sindirim problemine iyi gelir. Gaz giderici ve ağrı kesici özelliği ile bilinir. Bebekler için üretilen bir çok gaz damlalarının içerisinde yer alır.

Melisa

Oğul otu veya melisa çiçeği diye bilinebilir. Anne ve bebek ürünlerinin bir çoğunda yer alır. Melisa çiçeğinin gaz giderici, yumuşatıcı ve yatıştırıcı özelliği vardır.

Vicol damla ne işe yarar?

Vicol damla bebekler, çocuklar ve yetişkinler için kullanılan bir solüsyondur. İçeriğinde şeker bulunduğundan diyabeti olanların dikkatli kullanması önerilir.

Vicol damla çoğunlukla bebeklerde oluşan bağırsak gazı ve gaz sancısı için kullanılır. Bebeklerde bağırsak yapısı tam gelişmediği için gaz birikimi olabilir. Bu durumda gaz sancısı başlar. Gaz sancısı çeken bebekler aynı zamanda uyku problemi yaşar. Vicol damla içeriğinde bulunan bitkisel yağlar ile hem uyku düzeni sağlanmış olur hem de gaz sorununun giderilmesine yardımcıdır.

Vicol damla yetişkinlerde oluşan şişkinlik, hazımsızlık, gaz sancısı gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında kullanılabilir. Ayrıca uyku verici özelliğinden faydalanılabilir.

Vicol damla nasıl kullanılır?

Günde 4 defa 1 damlalık veya 2 damlalık (duruma göre) aç yada tok karna kullanılabilir. 25 derece altında oda sıcaklığında saklanmalıdır.

Firma tarafından herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

Vicol damla fiyatı

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

4 thoughts on “Vicol damla kullananlar yorumlar

 • Sinem

  Bir cok gaz damlasi denedik en guzeli bu oldu

  Yanıtla
 • irem

  Vicol damla ile diğerleri arasında pek bir fark yok içeriklerini araştırdım hepsinde aynı maddeler var sadece firma farkı var

  Yanıtla
 • Nilgün

  yan etkisi varmı kullananlar belirtebilir mi acaba

  Yanıtla
 • Halide

  İçeriği ve kalitesini sevdim, tadı çok kötü değil çocuğuma rahat içiriyorum.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir