incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Kozmetik

Vichy Peptit-C kırışıklık ampulü yorumlar

Vichy peptit-c ampul nedir?

Kozmetik dünyasının en önemli markalarından biri olan Vichy’nin bayanlar için geliştirilmiş olan bir ürünü. Kırışıklık, ince çizgiler, alın çizgilerini 10 gün gibi kısa sürede kullanıcı yorumlarına da bakılacak olursa azalttığı belirtilmiştir.

Vichy firması 1931 yılında bir girişimci tarafından Fransa’nın Vichy kentinde kurulmuştur. 1950 yılında gelişmeye başlayan firma Loreal tarafından satın alınmış ve dünya çapında bir kozmetik firması olmuştur. Avrupa’da en çok tercih edilen markalardan biridir. Ülkemizde ise aynı şekilde bayanların en çok tercih ettiği markalardan biridir.

Vichy denince sadece bayanlara özel olarak anlaşılmasın. Ürünler erkekler içinde uygundur. Peptit-C kırışıklık karşıtı ampul erkekler tarafından da kullanılabilir. Ayrıca firmanın erkeklere özel ürünleri de mevcuttur.

Vichy Liftactiv Peptit-C kırışıklık karşıtı ampul içeriği nedir?

%10 saf c vitamini

C vitamini vücutta olduğu gibi ciltte de önemli etkileri vardır. cilde parlaklık ve canlılık kazandırır. Cildin kolajen üretimine destek olur ve erken yaşta oluşan kırışıklıkların gecikmesini sağlar. Cildin elastik yapısının korunmasını ve esnek olmasını sağlar. Canlıklık ve parlaklık kazandırır.

Bio-peptitler

Bio-peptitler cildin elastik yapısını sağlayan kolajen üretimi için gerekli olan amino asitlerdir. Bu amino asitler için kısacası şunu söyleyebiliriz; cildin güzel görünmesi için cilde gerekli olan bütün desteği sağlayan maddedir.

Doğal elde edilmiş hyalüronik asit

Hyalüronik asit doğal olarak elde edilebilen, vücutta eklemlerde, gözde ve ciltte bulunan ve cildin elastik yapısının korunmasını ve nemli kalmasını sağlayan bir maddedir. ilerleyen yaşlarda vücutta azalan hyalüronik asit eklem ağrılarına ve ciltte kırışıklık oluşmasına neden olur. Azalan hyalüronik asit tamamlanmadığında eklemlerde kireçleme ve ciltte belirgin kırışıklıklar meydana gelir. Vichy Liftactiv Peptit-C kırışıklık karşıtı ampul içerisinde bulunan hyalüronik asit cilde emilir ve cildin nem toplamasına yardımcı olur. Bu sayede cilt daha nemli olacağından kırışıklıklarda azalma ve daha parlak bir görünüm kazanır.

Volkanik su

Fransa’nın Vichy kentinde doğal olarak çıkan kaplıca suyunun cilde iyi geldiği tespit edilmiş ve kozmetik ürünlerde kullanılmasının faydalı olacağı düşünülmüştür. Zaten ürün adını bu kentin isminden almıştır.

vichy lifactiv peptit c kırışıklık karşıtı ampul

Nasıl kullanılır?

Ampullerin kullanıma hazırlanması

  1. 1 adet ampulu elinize alın
  2. ampulu dik tutun ve üst kısmına tırnağınızla vurarak hepsinin alt kısımda toplanmasını sağlayın
  3. elinize bir bez alın (kırılan ampul elinizi kesmesin) ve ampulün üst kısmını kırın
  4. ampulü kırdıktan sonra kutu içinden çıkan plastik aparatı ampulün açık olan kısmına takın
  5. ürün kullanıma hazır hale gelmiştir

Kullanılışı

  1. hazırladığınız ampulün yarısını avucunuza dökün
  2. diğer elinizin parmak uçları ile avucunuzdan alıp cildinize nazikçe sürün
  3. dairesel hareketlerle uygulayın
  4. daha sonra diğer yarısını uygulayın
  5. göz çevresine uygulayabilirsiniz ancak göz kirpiklerine yakın uygulamayın.

Not: uygulamadan önce cildiniz temiz ve kuru olmasını sağlayın.

Ne kadar süre kullanmalıyım?

Ürünün içerisinden 10 adet flakon çıkıyor. 10gün kullandıktan sonra duruma göre yine tekrarlayabilirsiniz. derin kırışıklıklar için daha fazla kullanmak gerekebilir. İnce çizgiler için 10 günlük kullanım fayda sağlayacaktır. Eczanelerde bulunan cilt uzmanlarına cildinize ücretsiz analiz yaptırarak ne kadar kullanmanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz.

Nerede satılır?

Vichy bayisi olan eczaneler tarafından satılmaktadır. Her eczanede bulunmaz sadece Vichy bayisi eczanelerde bulabilirsiniz.

Diğer kozmetik cilt kremleri ile birlikte kullanabilir miyim?

Kullandığınız ürünlerde aynı etkiyi gösteren maddeleri içeriyorsa kullanmanıza gerek olmayabilir. Ancak cilt temizleyici tonikler, temizleme jeli vb ürünler ile birlikte kullanılabilir.

Etkisini ne zaman gösterir?

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında ilk 10 günde etkili olduğu kullanıcıların ortalama %80 i tarafından belirtilmiştir. Düzenli ve doğru kullanım sonrasında daha iyi etki görülecektir.

Yan etkisi olur mu?

Herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir. Alerjik bünyesi olanlar kullanmadan önce tester deneyebilir. Herhangi bir sorun olmaması durumunda kullanmaya başlanabilir.

Herkes kullanabilir mi?

Kırışıklıklar ilerleyen yaşlarda meydana geldiğinden gençlerin kullanmasına gerek kalmayabilir. 40 yaş ve üstü bayanlarda başlayan kırışıklıklar için daha çok önerilir. Daha genç yaşlarda kullanılmasında sakınca yoktur. Eğer erken yaşta başlayan kırışıklar varsa tercih edilebilir.

Güneş koruyucu kullanmak gerekir mi?

Vichy ampulü akşam kullanacak olduğunuz için sabah dışarı çıkmadan güneş koruyu kullanmanızda fayda var. Hem leke oluşumu hem de cildin nem oranını koruması için kullanabilirsiniz.

Sorunlu cilde uygulanır mı?

Eğer cildinizde tahriş, kızarıklık, güneş yanığı vb durumlardan dolayı cildinizin sağlığı yerinde değilse iyileşmesini beklemenizde fayda var.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir