incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Kozmetik

Vichy Dercos Anti-dandruff Kullananlar

Vichy Dercos Anti-Dandruff Şampuan

Kalitesinden ödün vermeyen Vichy ‘den, Dercos kategorisine bir şampuan daha eklendi; Anti Dandruff Şampuan. Bu şampuan saç diplerindeki sorunları çözüyor. Kepek, kaşıntı, seboreik dermatit, döküntü vb durumlarda kullanılıyor. Kullanıcı yorumlarına bakılırsa etkili bir ürüne benziyor.

Seboreik Dermatit Nedir ?

Seboreik dermatit, genetik olan bir egzema çeşididir. Saçlarda, kaşlarda, burun kenarlarında, kulak içlerinde ve arkalarında, erkeklerde sakal ve bıyıklarda kızarıklıklar ve beyaz kabuklanmalar şeklinde görülür.

Yüz çevremizde etkili olduğundan oldukça rahatsız edicidir. Seboreik Dermatitten kurtulmak için özel bir tedaviye gerek yok. Bunun için tasarlanmış şampuanlar ve bakım kremleri mevcut. Bu tür rahatsızlıklarınızı, Vichy Dercos Anti Dandruff şampuan kullanarak, 6 haftalık süreçte ortadan kaldırabilirsiniz.

Vichy ürünlerinin diğer bir özelliği de Fransa’nın Vichy kentinden doğal olarak çıkan kaynak suyu kullanılması. Ürünler ismini buradan alır. Doğal olarak çıkan bol mineralli kaynak suyu tüm cilt sorunlarına karşı etkili olduğu bilinmektedir.

Vichy Dercos Anti Dandruff nedir?

Kepeklenmeye karşı kullanabileceğiniz, dermatologlar tarafından onaylanmış, klinik olarak testleri başarıyla geçmiş saç bakım şampuanıdır. Mikrobiyom dengesinin korunmasına yardımcı olarak saç derinizdeki kepeklenme, kızarıklık, kabuklanma, kanama, beyaz lekeler için kullanılır.

vichy dercos kepek şampuanı eski ambalaj
vichy dercos kepek şampuanı eski ambalaj

Çeşitleri neler?

Her ürünün kendine has özellikleri ve her maddenin tüm cilt tiplerine uygun olmadığı belirtilir. Yağlı saçlar için kuru şampuan kullanmamalısınız, çünkü saçlarınız daha da yağlanır. Kuru saçlar için de yağlı saç şampuanı kullanamazsınız, bu sefer saçlarınız daha da kurur. O yüzden saç tipinize uygun şampuanı kullanmanız tavsiye edilir. Bu yüzden Vichy Dercos Anti-Dandruff Şampuan 3 çeşidi vardır. Bunlar;

Normal/yağlı saçlar için

Bazı kişilerde saçlar hızlı bir şekilde yağlanır. Bunun sebebi hızlı salgılanan sebumdur. Saç diplerinden saçların dış etkenlerden korunması için salgılanan sebum, saçlar yıkanmadığında kaşıntıya ve kötü görünümüne neden olabilir. Yağlı saçlar için özel formül, sebum dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.

Kuru saçlar için

Kuru saçlar yağlı saçlara göre dış etkenlere karşı daha zayıftır. Çok çabuk kırılır ve dökülürler. Bu nedenle kuru saçların nem kazanması için özellikle kuru saçlar için olan şampuanların kullanılması önerilir.

Hassas saç dipleri için

Hassasiyet için özel olarak hazırlanmış bir formüldür. Saç diplerinde kızarıklık, kaşıntı vb durumlara yol açabilecek maddeler bu şampuanın içeriğinde bulunmaz ya da az bulunur. Hassas ve problemli saçlara ve saç diplerine sahip olan kişiler bu ürünü tercih etmelidir.

Vichy Dercos Anti Dandruff ne işe yarar?

-Saçlarınızdaki kepeklenmeyi bitirir. Tekrar eden kepeklenmeye karşı 6 hafta koruma sağlar.

-Selenyum Disülfür teknolojisi ile Seboreik dermatit rahatsızlığına karşı etkilidir.

– Kaşıntı hissini azaltarak yok eder.

– Saç derinizdeki kabuklanma, kanama, kızarıklıkları giderir.

– Erkeklerde varsa sakal ve bıyıklardaki kızarıklıkları, beyaz kabuklanmaları ve kaşıntıları yok eder.

– Burun ve kulak kenarlarındaki beyaz kabuklanmaları yok eder.

Vichy Dercos Anti Dandruff saçlarımı döker mi ?

Tam aksine saç diplerindeki problemleri yok ederek daha sağlıklı saçların oluşumuna yardımcı olur.

Yan etkileri var mı ?

Bazı kullanıcılarda sivilce oluşumuna neden olduğu biliniyor. Çok az kişide de kepeklenmeyi artırdığı gözlenmiştir. 2 hafta sonunda bu tür yan etkiler görürseniz kullanmayı bırakınız.

Reçete ile mi satılıyor ?

Hayır. Doktor tavsiyesiyle kullananlar var. Doktor tavsiyesi olmadan da alıp kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Gözle ve ağızla temas etmemesi gerekiyor. Tüm vücudunuzda kullandığınızda yan etki gösterebilir.

Nereden alabilirim ?

Tüm eczanelerde olmasa da vichy bayisi olan eczanede bulunuyor. Vichy internet sitesine bakarak yetkili eczaneleri bulabilirsiniz. İnternetteki güvenilir alışveriş sitelerinden de temin edebilirsiniz. Orijinal kutulu ve kesinlikle açılmamış olmasına dikkat edin, ürünün paket üzerinde bulunan barkodu ve seri numarasını mutlaka kontrol edin. Sahte ürün olduğunu düşünüyorsanız hemen müşteri hizmetlerine başvurun ve ürünü kullanmayın.

Fiyatı nedir ?

İçeriğinde 390 ml kullanıma hazır şampuan günümüzdeki satış fiyatı.

Nasıl kullanılır ?

Bir miktar Vichy Dercos Anti Dandruff şampuanı saç derinize masaj yaparak uygulayın. 2-3 dakika kadar bekletin ve bol su ile durulayın.

Sadece saç derisi ve yüzünüz için tasarlanmıştır. Tüm vücudunuzda kullanmak uygun olmayabilir. Tahriş olmuş bölgelerde kullanıma uygun değildir.

Haftada en az iki kez kullanın ve bunu 6 hafta tekrarlayın, böylece tam etki almış olacaksınız.

Daha çok saçınızdaki rahatsızlıklar için üretilmiş bir şampuandır. Dolgun saçlar, parlak görünüm, saç dökülmesini etkili formül gibi normal şampuan özellikleri vaat etmiyor.

Bu nedenle saçlarınızın beslenmesine ve iyi görünmesine yardımcı başka şampuanlar kullanmanız gerekebilir. Kepeklenme, kaşıntı, kabuklanma gibi sorunlarınız ortadan kalktıktan sonra 2 hafta arayla kullanmanız uygun olacaktır.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu hakkında yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

Yazar: F. Kahraman

One thought on “Vichy Dercos Anti-dandruff Kullananlar

  • Kemal

    Bende normal ve yağli saçlar icin olanini kullaniyorum ve saçim yağlandiğinda yikiyorum ve saçim aşiri fazla dökülüyor simdi sizin verdiğiniz bilgiler sayesinde oğrendim haftada 2 kez yikamam lazim belki haftada 2 kez yikarsam saçim dökülmez Teşekkürler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir