incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Viador şurup ne için kullanılır? İştah açar mı?

Viador şurup, çocuklar için iştah açıcı olarak tavsiye edilen %100 bitkisel içerikli bir şuruptur. World Medicine ilaç firmasına ait menşei Türkiye olan bir bitkisel içerikli solüsyon.

İçeriğinde 150 ml bulunuyor. Kayısı aromalıdır, renklendirici içermez.

Çocuklarda iştah problemi belirli dönemlerde yaşanabiliyor. Genellikle şiddetli geçen bir grip ve soğuk algınlığı hastalıklarında çocukların iştahı iyice kapanır. Bu durum iyileştikten sonra da devam edebilir.

Diş çıkarma dönemi, şekerli gıdalar, kabızlık, karın ağrısı, vücutta bazı vitamin ve minerallerin eksikliği çocuklarda iştahın azalmasına sebep olan etkenlerden bazılarıdır.

Bir çok çocukta yeme bozukluğu ile gelen vitamin eksikliği iştah sorunlarının devam etmesine neden olabiliyor. Böyle durumlarda dışarından ek olarak takviye verilmesi gerekebiliyor.

Viador şurup içeriği nedir?

Manganez

Manganez bir mineraldir. Eksikliğinde başta gelişim bozukluğu ve bir çok olumsuz etkiler görülebilir. Aslında önemli minerallerden bir tanesidir.

Centiyane kök ekstresi

centiyane bitkisi

Ülkemizde bu bitki türüne az rastlanmıştır. Yüksek kesimlerde nadir yetişen bir bitkidir. Sarı renkli çiçekleri olan bu bitkinin toprak altında kalan kökleri sağlık açısından kullanılan kısmıdır. Bitki köklerinin acımsı tadı ile iştah açıcı özelliğe sahip olduğu belirtilmektedir. Ayrıca vücudu iyileştirici etkisi ve sindirime iyi geldiği bilinir.

Su teresi ekstresi

su teresi

Adından da anlaşılacağı üzere su kenarlarında yetişen bir bitkidir. C vitamini açısından zengindir. Keskin kokulu bir bitki olan su teresi öksürükte ve idrar yolu enfeksiyonlarına karşı kullanılabilecek bir antibakteriyeldir.

Hindiba ekstresi

beyaz hindiba bitkisi

Beyaz hindiba (Cichorium Intybus) ya da Belçika hindibası olarak ta bilinir. Küçük otsu çiçekleri olan bir bitkidir. Sağlık açısından köklerinden faydalanılır. Beyaz hindiba kökleri iştah açıcı ve sindirim düzenleyici etkiye sahiptir. Yaprakları farklı bölgelerde yemeklerde ve salatalarda kullanılır. Yapraklarının da sağlık açısından önemli etkileri vardır.

Viador şurup ne işe yarar?

Çocuklarda iştahsızlık için kullanılabilir. Gelişim açısından yaşıtlarından geri kalmış çocuklarda gelişimin sağlanmasına yardımcı olur. Zorla yedirdiğiniz çocuğunuzun kendi kendine yeterli beslendiğini görebilirsiniz.

İştah açıcı etkisinden yetişkinlerde faydalanabilir. İştah sorunu olan yetişkinler, yatan hastalar, kilo almak isteyenler kullanabilir. Ancak ilaç kullanan kişiler doktora başvurmadan kullanmasın içeriğindeki maddeler ilaçlarla etkileşim yapabilir.

İçeriği sindirim sistemini rahatlatıcı etkiye sahiptir. Hazımsızlık, şişkinlik gibi bağırsak sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.

Prospektüs bilgisinde bitkisel ürün olduğu için ne işe yaradığı yazmıyor. Vermiş olduğum bilgiler içindeki maddelerin kanıtlanmış veya kanıtlanmamış etkileridir. Bu tür ürünlerde kullanıcı yorumları büyük önem arz eder. Sonuçta ürünü kullanmış bir kişinin deneyimi farklıdır.

Nasıl kullanılır?

Prospektüsünde yer alan bilgilere göre 4-10 yaş arası çocuklarda sabah-akşam günde 2 defa aç karna kullanılması gerektiği bilgisi verilmiştir.

11 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde günde 2 defa 15 ml aç karna içilmelidir.

Kullanmadan önce çalkalayınız.

Vitamin şurupları ile birlikte kullanılır mı?

İçeriğinde direk olarak vitamin ve mineral takviyeleri bulunmadığından (manganez hariç) beraber kullanılmasında bir sakınca söz konusu olmayabilir. Ancak yine de doktor kontrolünde kullanılmasında fayda var.

Kaç kutu kullansam fayda görürüm?

Bu tür gıda takviyelerinin belirli bir süre kullanılması gerektiği söyleniyor. Bu konuda tavsiye eden doktorunuz veya eczacınız sizi bilgilendirecektir.

Yan etkileri var mı?

Prospektüs bilgisinde yan etkileri belirtilmemiştir. İlaç değildir ibaresi mevcuttur. İçeriğinin %100 bitkisel olduğu ve renklendirici içermediği belirtilmiştir. Günlük kullanım dozunu aşmadığınız sürece yan etki görme olasılığı en aza inecektir.

Etkisini ne zaman göstermeye başlar?

Bu tür bitkisel gıda takviyeleri düzenli kullanımda faydası görülüyor. Kullanmaya başladığınızda hemen etkisinin başlaması beklenmemelidir. Zaman içinde etkisini göstermeye başlayacaktır.

Ekibimiz kullanıcı yorumlarına önem vermektedir. Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumunuzu diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Viador şurup ne için kullanılır? İştah açar mı?

 • Fatma

  Oğlum 3 yaşında bana eczane verdi fakat 4 yaş ve 10 yaş aralığı için uygun olduğu söyleniyor ne yapmalıyım dozu azaltıp versem problem olur mu günde 2 kere değilde 1 defa gibi

  Yanıtla
  • Anonim

   3 yasinda ogluma doktor gunde iki sefer 5ml olarak vermemi soyledi.Ben ilk gunden etkisini gordum bir haftadir kullanıyoruz cocugum meğerse oncesinde tamamen ac yaşıyormuş simdi önüne koyduğum yemegi itiraz etmeden yiyo hatta acıkınca kendisi yemek yemek ister oldu.Cok cok tavsiye ederim inşallah faydasini görürsünüz

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir