incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Tantunatura pastil nedir? Kullananlar ve yorumlar

Tantunatura, doğal içeriği ile tüketicilere yeni bir seçenek sunuyor. Doğal içerikli pastillerin arasında yerini alan tantunatura pastilin kullanıcı yorumları merak ediliyor.

Pastil hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yazıyı sonuna kadar okuyun.

Tantunatura pastil nedir?

Angelini ilaç firmasına ait menşei İsviçre olan bir üründür. Tantum Verde pastil vardır, çoğu kişi tarafından bilinir. Aynı firma bu sefer doğal içerikli bir pastil üretmiş.

Tantunatura pastilin şu an piyasada 3 çeşidi bulunuyor. Bunlar;

Tantunatura pastil çeşitleri

Tantunatura forest berry

Forest berry yani orman meyveleri aromalı bir pastil. İçeriği; 60 mg propolis, 6.8 mg c vitamini ve 0.8 mg çinko içerir.

Tantunaturanın bu çeşidi diğer ikisi gibi zerdeçal ya da hatmi gibi yardımcı madde içermez. Bu çeşidine sade diyebiliriz. Sadece aroması diğerlerinden farklı olarak frambuaz içeriyor. Tat sorunu olanların tercih edebileceği bir çeşididir.

Tantunatura hatmi

tantunatura hatmi pastil
tantunatura hatmili pastil

Kutu içinde 15 adet bulunur. İçeriğinde (1 adet pastilde) 60 mg Propolis, 6.8 mg c vitamini, 0.8 mg çinko ve 2.4 mg hatmi bulunur.

Zerdeçallı pastil ile içerik aynısı. Sadece zerdeçal yerine hatmi çiçeği ekstresi eklenmiştir.

Hatmi çiçeği ekstresi doğal öksürük şuruplarının bir çoğunda kullanılır. Yumuşatıcı özelliği bulunur. Bu nedenle öksürük ve enfeksiyondan kaynaklanan boğaz tahribatını yumuşatıcı özelliği ile rahatlatır.

Tantunatura zerdeçallı

tantunatura zerdeçallı pastil
tantunatura zerdeçallı pastil

İçeriğinde (1 tanede) 60 mg propolis, 6.8 mg c vitamini, 0.8 mg çinko ve 2 mg zerdeçal bulunuyor. Tatlandırıcı içerir. Limon ve bal aroması eklenmiş. Kutu içinde 15 adet pastil bulunuyor.

Özellikleri: Öncelikle şunu belirteyim Tantunatura pastilin 3 çeşidinde de propolis, c vitamini ve çinko var. Bu ürüne ekstra olarak zerdeçal eklenmiştir. Zerdeçalın bilindiği gibi ağrı kesici özelliği vardır.

Soğuk algınlığına, mide ve bağırsak sorunlarında ve daha birçok faydalı yönleri bulunmaktadır.

Tantunatura zerdeçallı pastil boğaz enfeksiyonlarında ağrı kesici etki gösterir. Bal ve limon boğazları yumuşatır. Propolis ve çinko bağışıklık sistemine destek verirken, c vitamini de vücudun direncini artırır. İçeriği gayet güzel.

Tantunatura pastil nasıl kullanılır?

Yetişkinler günde 5 pastile kadar tüketebilir. Çocuklar için kullanım dozu belirtilmemiştir.

Aç veya tok karna far etmez.

Kullanım uyarıları

Tavsiye edilen günlük dozu aşmayın.

Çocuklardan uzak yerlerde muhafa ediniz.

Hamilelik ve Emzirme döneminde doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Serin, güneş görmeyen ve rutubetsiz ortamlarda saklayınız.

Yan etkileri var mı?

Yan etkileri belirtilmemiştir. Günlük kullanım dozunun aşılmaması gerektiği konusunda uyarı yapılmıştır. Fazla kullanımda ishal yapabilir.

Uzun süre kullanılır mı?

Uzun süre kullanımda herhangi bir yan etki teşkil etmeyeceği kanaatindeyim. Şayet öyle bir durum olsa uzun süre kullanmayın uyarısı yapılırdı.

Çocuklarıma verebilir miyim?

Prospektüs bilgisinde yaş aralığı belirtilmemiş. Sadece yetişkinlerde kullanım dozu bilgisi verilmiştir. Propolis ve diğer vitaminler çocuklara verilen şurupların içerisinde de yer alıyor. Çocuklar için zerdeçallı ve hatmi li değil de, sade olan yani orman meyveli formu tercih edilebilir.

Tadı güzel mi?

Tat konusunda sorun yaşatacağını düşünmüyorum. İçeriğinde çeşitli tatlandırıcılar ve aromalar mevcut.

Fiyatı ne kadar?

Şu an eczanelerdeki satış fiyatı 39 ₺ dir.

Alerji yapar mı?

İçindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa söz konusu olabilir. Eğer aksi bir durumla karşılaşırsanız kullanmayı bırakın ve doktora danışın.

Ne zaman etki gösterir?

Kullanıldığı andan itibaren etki göstermeye başlar. Her kullanımdan sonra etkisini daha fazla hissettirecektir.

Şeker hastaları kullanabilir mi?

Şeker içermiyor. Tatlandırıcılar ve aromalar var.

Kendimi iyi hissediyorum yine de kullanabilir miyim?

Boğaz enfeksiyonuna bağlı durumlarda rahatlatıcı olarak kullanılır. Hasta olmadan da kullanılır. İçeriğindeki doğal maddelerden faydalanmak amaçlı.

İşiniz gereği fazla konuşmak zorunda kalıyorsanız boğaz tahrişini önlemek amaçlı kullanabilirsiniz. Ya da kuru öksürük varsa yumuşatıcı olarak boğaz tahrişini önlemek amaçlı kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir