Solgar C vitamini kullananlar yorumlar

Solgar C vitamini

Yıllardan beri ülkemizde vitamin ve mineral takviyelerinde en iyi markalardan biridir Solgar.

Amerikan menşeili, vitaminler konusunda herkesin güvendiği firmadır. Doğal gıda takviyeleri üzerine bir çok ürünü tüketicilerin kullanımına sunmuştur.

Bu gıda takviyesi vitaminlerinden biri de C vitamini. C vitamini olarak bir kaç çeşidi bulunuyor.

Solgar C vitamini Çeşitleri

1000 mg 90 tablet C vitamini

İçeriğinde 1000 mg c vitamini bulunan tablet formudur. Cam şişe içerisinde 90 adet bulunur.

Yetişkinlerde günde 1 tablet aç veya tok karna alınması tavsiye edilir.

Vitamin C with Rose Hips

500 mg c vitamini, 40 mg Kalsiyum, 75 mg köpek gülü olarak ta adlandırılan kuşburnu ektresi bulunmaktadır. Cam şişe içerisinde 100 adet bulunur.

Kullanımı günde 1 adet, aç veya tok karna alınabilir.

Ester C plus 500 mg kapsül

50 kapsül ve 100 kapsül olarak kullanıma sunulmuştur. İçeriğinde 500 mg c vitamini, 25 mg citrus flavonoid compounds (p vitamini), 10 mg köpek gülü (kuşburnu) ve 5 mg rutin bulunur.

Ester C plus 1000 mg tablet

30 tablet ve 60 tablet olarak piyasada bulunur. İçeriğinde 1000 mg c vitamini, 200 mg citrus flavonoid compounds ( p vitamini), 25 mg köpek gülü (kuşburnu), 25 mg rutin bulunur.

C vitamininin Ester formu diğer formlara göre artıları vardır. Ester C vitamini vücuda daha iyi emilir, asidik olmadığı için mideyi rahatsız etmez ve vücutta daha uzun süre etkili olabilir.

Chewable vitamin C 500 mg çiğneme tableti

İçinde 90 adet ağızda emilen tablet bulunur. İçeriği 500 mg c vitamini, 4 mg köpek gülü (kuşburnu), 10 mg Barbados kirazı.

Günde 1 ila 3 tablet arası yemeklerden önce alınabilir.

C vitamininin önemi

Solgarın c vitamini çeşitleri bunlardır. Her yaş insanın özellikle kış aylarında ve salgın hastalık durumlarında bağışıklık sisteminin güçlenmesi, vücudun zararlı maddelerden korunması, yorgunluk ve halsizliğin azaltılarak kişinin kendisini daha iyi hissetmesi gibi bir çok olumlu etkileri vardır.

Sigara içenlerin vücudu c vitaminine daha fazla ihtiyaç duyar. Sigaranın vücuda vermiş olduğu zararı azaltmak için c vitamini önemlidir. Sigara kullanımında vücuda alınan zararlı maddeler c vitamininin antioksidan etkisi sayesinde zararı azaltılabilir.

C vitamini vücudun kolajen üretmesine yardımcı olur. Cilt ve eklemlerde bulunan kolajenler ilerleyen yaşlarda azalarak ciltte kırışıklık, eklemlerde ağrı sorunlarına neden olur. İlerleyen yaş gruplarında c vitaminine önem verilmesi tavsiye edilmektedir.

Son olarak diş eti ve diş tedavisi görenler, depresyon hastaları, akne tedavisi görenler, yara iyileşmesi veya geç iyileşen yaralar gibi sorunlarda c vitamini ihtiyacı artabilir.

Sizde bu ürünü kullandıysanız yorumlarınızı alt kısımdan diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

One thought on “Solgar C vitamini kullananlar yorumlar

  • 8 Ocak 2021 tarihinde, saat 10:42 AM
    Permalink

    Solgar tabikide çok kaliteli bir firma ürünleri çok güzel ama biraz pahalı. Alternatif arıyorsanız venatura ürünlerini kullanın hem hesaplı hem kaliteli ve yerli

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.