Resverol şurup ne için kullanılır?

Resverol şurup nedir?

Resverol şurup, Armin ilaç firmasına ait bitkisel içerikli bir gıda takviyesidir. 150 ml plastik şişe içerisinde kullanıma sunulmuştur.

Menşei ülke Türkiye, firma İzmir’in Karşıyaka ilçesindedir. İçeriği Resveratrol, Quercetin ve c vitamininden oluşur. Bu üç maddenin başta bağışıklık destekleyici özelliği ve vücut sağlığı açısından daha bir çok faydası bulunmaktadır.

Günümüzde hastalıkların çoğalması ile birlikte bu tür gıda takviyesi kullanımı yaygınlaşıyor. Okulların açılması ile birlikte çocuklarda yaşanan sağlık sorunları artıyor. Çocukların yemek seçmesi ve yeterli beslenmemesi vücut direncini ve bağışıklık sistemini olumsuz etkiliyor. Bu nedenle çocuklara takviye edici gıda kullanımı doktorlar tarafından da öneriliyor.

Resverol şurup çocukların bağışıklık sistemini desteklemek için kullanabileceğiniz takviyelerden biri. Diğer vitamin takviyelerine göre resverol şurup içeriği biraz farklı. İçeriğinde vitamin olarak sadece c vitamini bulunuyor. Resveratrol ve Quercetin, polifenol denilen antioksidan maddeler içerir. İnsan vücuduna bir çok faydası olabilen bu 3 madde genellikle meyvelerde bulunuyor.

Resverol şurup içeriği

Resveratrol

Genellikle üzüm kabuğunda ve çekirdeğinden bulunur. İlk kez 1992 yılında araştırması yapıldığı söyleniyor. İnsan vücuduna olan faydaları görüldükten sonra araştırmalara daha da önem verilmeye başlanmıştır.

Araştırmalar sonucunda resveratrolun güçlü bir antioksidan olduğu ortaya çıkmış ve kanser hastalığından koruyucu etkisi gözlemlenmiştir. Vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırmak için görev üstlendiği belirtiliyor. Bununla birlikte kalp damar sağlığı koruyucu, hücre yenileyici, ağrı kesici etkisi, tümör oluşumu önleyici gibi faydalı etkileri olduğu biliniyor.

Quercetin

Yine meyvelerde bol bulunan bir madde. İnsan vücuduna çok yararlı olduğu bilinir. Doğal olarak almak mümkün. Domates, elma, lahana, turpgiller, zeytinyağı ve çayda bulunduğu biliniyor. Başta kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalı olduğu belirtiliyor. Ayrıca antioksidan ve antibakteriyel özelliği ile bağışıklık sistemine destek oluyor.

C vitamini

Bilindiği gibi c vitamini günlük alınması gereken vitaminlerden biridir. Yetişkin bir insan vücuduna 100 mg c vitamini günlük alınması gerektiğini uzmanlar belirtiyor. Ancak ateşli hastalıklarda bunun 10 katına çıkılması yani günlük 1000 mg c vitamini alınması öneriliyor. Çünkü bağışıklık sistemine doğrudan katkı sağlıyor.

Resverol şurup ne işe yarar?

Bağışıklık destekleyici

Bağışıklık sistemi vücutta zararlı maddelere karşı mücadele eder. Vücutta bağışıklık sistemine yabancı olan bütün mikroorganizmalar ile savaşır. Vücudun direnci düştüğünde bağışıklık sistemi de düşer ve hastalıklara karşı direnç sağlayamaz.

Bağışıklık sisteminin sağlıklı çalışması için bazı vitamin ve minerallere vücudun ihtiyacı vardır. Ayrıca antioksidan maddeler de mikropları vücuttan uzaklaştırarak bağışıklık sistemine yardımcı olur.

Astım

Özellikle alerjik astım hastası olan çocuklarda etkili olduğu firma tarafından belirtilmiştir. Alerjik astımda semptomları azalttığı ve astım ve bronşiolit tedavisini destekleyici özelliği olduğu belirtiliyor.

Virüslere karşı

İçeriğindeki maddelerin antioksidan etkisi olması vücudun virüslere karşı savaşmasına yardımcı oluyor. Virüs kaynaklı hastalıklardan korunmak ve iyileşme sürecini azaltmak için katkıda bulunuyor.

Antienflamatuar

Ağrı kesici etkisi ile hastalığın göstermiş olduğu eklem ağrıları ve diğer vücut ağrılarına karşı fayda sağlayabilir.

Öksürük

Bağışıklık güçlendirici etkisi sayesinde öksürüğe karşı fayda sağlayabilir. Alerjiye bağlı öksürüğe karşı ve alerjiye bağlı astım tedavisine destek olur.

Antioksidan etki

Serbest radikaller yani minik partiküller diye tabir edilen, hücre yapısını ve görevini bozan mikroorganizmaların vücuttan atılmasına katkı sağlar. Bu küçük mikroorganizmaların vücuttan atılması bir çok hastalığın önüne geçer.

Kansere dahi neden olabilen bu mikroorganizmaların vücuttan atılması için antioksidan özelliği olan besinlerle ve gıda takviyeleri ile desteklendiğinde vücuttan atılması kolaylaşır. Böylece hastalıklara yakalanma olasılığı azalmış olur.

Resverol şurup nasıl kullanılır?

Firma tarafından tavsiye edilen günlük kullanım dozu

4-10 yaş arası çocuklarda günde 1 ölçek (5ml)

11 yas üstü çocuklarda ise günde 2 ölçek (10 ml)

tok karna sabahları verilebilir.

Yan etkisi var mı?

Firma tarafından herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

İçeriğinin yüzde yüz doğal olduğu belirtiliyor.

Uygun saklama koşullarında serin ve kuru yerde muhafaza edilmelidir.

Günlük kullanım dışına çıkılmamalıdır.

Şurubun kapağı açıldıktan sonra uzun süre bekletilmemelidir. Şuruplar genellikle kapağı açıldıktan sonra en geç 1 ay içinde tüketilmesi gerekir. Hava ile temas ettiği anda bozulmaya başladığı belirtilmiştir.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.