incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Redoxon kids yorumlar

Redoxon kids nedir?

Redoxon kids çocuklar için çiğnenebilir bir vitamin takviyesidir. İçeriğinde c vitamini, d vitamini ve çinko bulunur. Bağışıklık sistemi desteklemek amacıyla kullanılır.

Bayer ilaç firmasına ait redoxon ailesinin çocuk için olan formudur. Kapaklı ambalaj içerisinde 60 adet jelibon diye tabir ettiğimiz çiğneme tableti bulunur. İçerisinde 25 adet olan ambalajı artık üretilmiyor. Şu an eczanelerde sadece 60 lı formu bulunuyor. Günümüz fiyatı ise 85 lira.

Redoxon kids içeriği nedir?

1 adet içeriği

  • C vitamini 30 mg
  • D vitamini 5 mcg
  • Çinko 2.5 mg

Jelatini sığır jelatinidir. İçerisinde domuz ürünü bulunmamaktadır. Yardımcı madde olarak içerisinde şeker, glukoz şurubu, renklendirici ve aroma vericiler bulunur. Aroma verici olarak portakal, çilek ve papatya aroması kullanılmıştır.

Ne için kullanılır?

Redoxon kids çocuklarda bağışıklık sistemine destek olmak amaçlı kullanılır. Hastalık esnasında ve sağlıklı durumda iken kullanılabilir.

İçeriğindeki D vitamini, C vitamini ve Çinko sadece bağışıklık sistemine destek olmakla kalmaz. Vitaminlerin eksikliğinde vücutta gözlemlediğimiz ya da gözlemleyemediğimiz belirtiler olabiliyor. Örneğin bu üçlü vitamin mineral kombinasyonu eksik olduğunda bağışıklık sistemi normal fonksiyonunda çalışmayabilir.

Vücuttaki her bir organın her bir sistemin çalışması için vitaminler ve mineraller gereklidir. Bu nedenle beslenme düzenini özellikle çocuklarda sağlıklı beslenecek şekilde tüm vitamin ve minerallerden beslenme yoluyla alınacak şekilde ayarlanmalıdır. Vitamin desteği her şekilde sağlanabilir. Ancak sağlıklı beslenme her zaman önemlidir.

Bilindiği gibi çocuklar çeşitli beslenmeyi sevmez. Meyveyi tatlı olduğu için severler ancak sebze yemek istemezler. Çocukların istisnalar dışında yeme alışkanlığı böyledir. Durum böyle olunca vitamin eksikliği ve vücut direncinin düşük olması beraberinde hastalıklara daha kolay yakalanması kaçınılmaz olur.

Böyle durumlarda vitamin ve mineral kombinasyonları devreye girer. Doktorlar tarafından bu tür takviyeler artık günümüzde sıklıkla reçete ediliyor. Redoxon kids bunlardan bir tanesi. Televizyon reklamlarından dolayı çok popüler oldu. Firma olarak Bayer kalitesinden ödün vermeyen yıllardan beri insanlar tarafından bilinen Alman kalitesi her zaman kendini gösteren bir firma. Bu yüzden de kişilere daha güvenilir geliyor.

Redoxon kids nasıl kullanılır?

4-10 yaş arası çocuklar günde 2 defa sabah ve akşam tok karna kullanabilir. 10 üzeri çocuklar ve yetişkinler günde 3 defa kullanabilir.

Redoxon kids kullanırken dikkat edilmesi gerekenler!

Prospektüs bilgisinde belirtilen kullanım önerisinin dışına çıkılmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken konulardan biri de çocuklar redoxonu jelibon olarak gördükleri için ulaşamayacağı yerlere koyun ya da saklayın. Çünkü buldukları anda hepsini bitirebilirler. Vitamin fazlalığı bağırsak hareketlerini bozar ve alerjiye neden olabilir.

25 derece altında oda sıcaklığında güneş görmeyen ortamlarda muhafaza edilmelidir.

Kullandıktan sonra kapağı hava almayacak şekilde sıkıca kapatın.

Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kullanmayın.

Redoxon kids yan etkisi var mı?

Prospektüs bilgisinde yan etki belirtilmemiştir. Kullanım uyarılarına dikkat edilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Vitaminler ve mineraller vücudun ihtiyacı olan temel maddelerdendir. Bu yüzden onların yan etki yapması söz konusu olmayabilir. Ancak bazı durumlarda vücuda fazla alındığında çeşitli belirtiler gösterebilir. Eksikliğinde nasıl belirti gösteriyorsa fazlalığıda belirti gösterebilir.

Konu hakkında yorumunuzu alt kısımdan belirtebilirsiniz. Sizde bu ürünü kullandıysanız yorum ve görüşlerinizi yorumlar kısmından diğer okuyuculara aktarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir