Ocean mummy nedir? Kullanıcı yorumları

Ocean mummy gebelik dönemi boyunca kullanılabilen bir gıda takviyesidir. İçeriğinde omega 3 balık yağı takviyesi ve vitaminler bulunur.

Ocean mummy nedir?

Ocean mummy içinde 10 vitamin, 4 mineral ve balık yağı bulunan gebelikte kullanılan bir takviyedir. Gebelik döneminde vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Bilindiği üzere gebelikte vücudun vitaminlere daha fazla ihtiyacı vardır. Yeterli beslenme olmadığında ya da şiddetli bulantı dolayısıyla besinlerin geri çıkması sonucunda vücut vitaminsiz kalır. Bu nedenle anne karnındaki bebeğin gelişimi olumsuz etkilenebilir.

Bu durumun önüne geçmek için doktorlar tarafından hamile bayanlara gerek görüldüğü zamanlarda önerilmektedir.

Üretici Firma: AYANDA GMBH & CO. KG Falkenhagen Am Hünengrab 20 DE-16928 Pritzwalk
Menşe Ülke: Almanya

Lisans sahibi firma: Orzaks İlaç ve Kimya San. Tic. A. Ş.
Tel: +90 212 447 47 37

Ocean mummy içeriği nedir?

(1 kapsülde)

 • Balık yağı 400 mg (omega 3 240 mg EPA=36 mg, DHA=200 mg)
 • C vitamini 200 mg
 • B3 vitamini 16 mg
 • Demir 16 mg
 • Çinko 10 mg
 • B5 vitamini 6 mg
 • B2 vitamini 1.4 mg
 • B6 vitamini 1.4 mg
 • B1 vitamini 1.1 mg
 • Folik asit 400 mcg
 • İyot 150 mcg
 • Selenyum 55 mcg
 • Biotin 50.mcg
 • D3 vitamini 5 mcg
 • B12 vitamini 2.5 mcg

Ne için kullanılır?

İçerdiği balık yağı ve vitaminler ile hem bebeğin gelişimine destek olur, hem de anne adayının kendisini daha iyi hissetmesini sağlar.

Ocean mummy içeriği gebelikte ihtiyaç olan vitamin ve mineralleri içerir. İçeriğindeki maddeler buna göre ayarlanmış ve dozu belirlenmiştir.

Gebelik dönemindeki vitamin eksikliği varsa anne adayı kendini iyi hissetmeyebilir. Ocean mummy içerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Gebelik dönemi ciltte bazı olumsuzluklara neden oluyor. Saç dökülmesi gebelikte sık sık görülen bir durum. Aynı şekilde tırnaklarda zayıflık gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Yorgunluk ve halsizlik gebelik döneminde görülebilen sorunlardan biridir. Ocean mummy kullananlar yorgunluğu ve halsizliği azaltabilir.

Doktorlar hamilelik öncesi hamileliğe hazırlık için de önerebiliyorlar.

Ocean mummy nasıl kullanılır?

Günde 1 adet sabah kahvaltısından sonra alınması tavsiye ediliyor. Yiyecek ve içeceklerden uzak saatlerde kullanmanızda fayda var. Çünkü ilaç, vitamin hapları, bitkiseller vb yiyecekler ile etkileşime geçebiliyor.

Yan etkileri var mı?

Prospektüs bilgisinde yan etkileri belirtilmemiştir. Günlük doz aşılmaması uyarısı yapılmıştır.

Kilo aldırır mı?

Kilo almak ta vermek te sizin elinizde. Yediklerinize ve içeriklerinize dikkat ettiğiniz sürece kilo almazsınız. Vitaminler iştahı etkileyebilir. Vitamin eksikliğine bağlı iştah kaybı varsa bunu normal seviyeye çekebilir.

Yeterli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı sadece gebelik döneminde değil, hayatın tüm zamanlarında sağlıklı yaşamak için en önemli etkenlerden biri olmuştur. Fazla yemek sağlıklı beslenmek anlamına gelmez. Besinlerden yeterince faydalanmak ve sağlıklı kalmak için ne yediğinize dikkat etmelisiniz.

Kilo vermek oldukça zor bir iş. Almak ise çok kolay. Hamilelik döneminde kilo almamak için bir diyetisyen ile görüşebilirsiniz. Uygun hamilelik diyetlerini size önerebilir.

Erkekler kullanabilir mi?

Ocean mummy kapsül içeriği hamilelik döneminde gerekli olan vitamin ve mineralleri içerir, ve dozları buna göre ayarlanmıştır. Gebelik dönemi haricinde veya erkeklerde diğer vitamin kombinasyonları tercih edilebilir.

Kaç kutu kullanmalıyım?

Bu konuda doktorunuza danışmalısınız. Gereken bilgiyi size doktorunuz verecektir.

Fiyatı ne kadar?

Günümüzde eczane fiyatı 79.5 TL. Çeşitli internet sitelerinde daha uygun fiyata bulunabilir. Eczaneden almak güvenilirlik açısından daha doğru olur.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumunuzu paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.