incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Nondo epimedyum kapsül Kullananlar Yorumlar

Nondo epimedyum kapsül; bitkisel içerikli, vitaminler ve aminoasitlerle güçlendirilmiş bir cinsel performans arttırıcıdır. Nondo ilaç firmasına ait menşei Türkiye olan bir üründür. Kullananların yorumları olumlu yönde.

İçeriğindeki epimedyum, erkeklerde performans arttırıcı olarak bir çok ürünün içinde kullanılır. Bu ürünler genelde aktarlarda ve eczanelerde bulunabilir. Nondo epimedyum kapsül ise sadece eczanelerde bulunur.

Epimedyum nedir?

Dağlarda, ormanlık alanlarda ve sulak alanlarda doğal olarak yetişen ya da yetiştirilen bir bitkidir. Azgın teke otu ya da keşişkulahı olarak ta bilinir. Asıl yetiştiği yer Asya kıtasıdır.

Eski zamanlardan beri Asya kıtasında romatizma ilacı olarak kullanılmıştır. Şimdiki yıllarda ülkemizde ve diğer ülkelerde erkeklerde cinsel performans artırıcı olarak kullanımı yaygındır.

Kalp rahatsızlığı, bronşit, idrara sık çıkma gibi hastalıklara da fayda sağladığı bilinir.

İçindekiler

Tribulus

Çoban çökerten otu olarak ta bilinen Tribulus bitkisinin en önemli faydası erkeklerde cinsel soğukluğun giderilmesine yardımcı olmasıdır. Testesteron seviyesini hatırı sayılır şekilde yükselttiği bilinmektedir.

Aynı etkiyi kadınlarda da yaptığı gözlemlenmiştir. Kadınlarda cinsel isteğin artmasını sağlayan libidoyu yükselttiği belirtilmiştir.

Epimedyum

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Epimedyum içeren ürünler şu anda en çok tercih edilen cinsel performans arttırıcı bitkisel takviyelerden biridir. Macunları, kapsülleri, çikolataları ve damlaları gibi çeşitli tüketilebilecek ürünler piyasada mevcuttur.

Maca

Maca (Maka turpu) yüksek bölgelerde yetişen mineral ve aminoasit deposu bir bitkidir. Afrodizyak etkisi olduğu bilinir. Halsizliğe ve yorgunluğa karşı etkili olduğu belirtilmiştir.

Ayrıca Maka turpu yetişen bölgelerde yiyen kişilerin yorulmayacağı inancı vardır. Kadınlarda da aynı etkiyi gösterir. Kadınlarda vajinal kuruluğa iyi geldiği bilinir.

Panax ginseng

Panax ginseng uzun uzun anlatma gereği duymadım, çünkü günümüzde popüler olduğundan bir çok kişinin kullandığı bir takviyedir. Vitamin ve mineraller ile kombine halinde yada sade veya bal karışımı şeklinde aktarlarda ve eczanelerde bulunuyor.

En bilinen faydası yorgunluk ve halsizliği azaltmasıdır. Fiziksel performansı artırması günlük yaşantıda bir çok aktiviteyi yerine getirmenize destek oluyor.

L-arjinin

Genelde çocuklarda kullanılan bir amino asittir. Büyümeyi desteklemek amaçlı. Uyarıcı etkisinden dolayı bu ürünün içerisinde yer alıyor olabilir.

L-karnitin

Vücutta enerji metabolizmasında görev yapan bir amino asittir. Erkeklerde kısırlık tedavisinde ve sperm sayısının artması için faydalı olacağı belirtilmiştir.

Coenzym Q10

Yine vücutta enerji metabolizmasında görev yapan bir amino asittir. Yiyecekleri enerjiye çevirici özelliğe sahiptir. Ayrıca kalp rahatsızlıklarını ve kanseri önlediği bilinir.

Ve vitaminler

 • Selenyum
 • Çinko
 • C vitamini
 • E vitamini
 • Folik asit

Nondo Epimedyum kapsül ne için kullanılır?

Afrodizyak etki

Erkeklerde genellikle 40 yaşından sonra başlayan erektil disfonksiyon bozukluğu (sertleşme bozukluğu) için kullanılır. İlişki esnasında sertleşme bozukluğu olan kişiler tarafından kullanılabilir. İçeriğindeki karışım cinsel isteği de arttırabilir.

Kısırlık tedavisi

Nondo Epimedyum kapsül sperm kalitesinin artmasını sağlar. Bu neden çocuk düşünen aileler defalarca deneme sonrası sonuca ulaşamadıysa doktor kontrolünde kullanabilir. Sperm sayısını, hareketliliğini ve kalitesini artırır.

İsteksizlik

Günümüz şartlarında stres, yorgunluk, halsizlik ve gün içindeki yoğun tempodan dolayı insanlarda ister istemez bir performans düşüklüğü ve akabinde isteksizlik oluşabiliyor.

Nondo Epimedyum kapsül enerji seviyesini yükselterek ve erkeklerde testesteron seviyesini artırarak bu durumu ortadan kaldırabilir.

Erken boşalma

İçeriğine bakılacak olursa erken boşalmayı geciktirebilecek herhangi bir maddeye rastlanmıyor. Ancak firma danışma hattını arayıp bilgi alınabilir.

Erken boşalmanın bir çok nedeni olabiliyor. Çoğunlukla yeni evli çiftler bu durumdan en çok etkilenen kesimdir.

Enerji verici

Sadece enerji verici olarak kullanılması doğru olmayabilir. Ancak cinsel ilişki enerji ister.

İçeriğinde enerji verici olarak birden fazla madde bulunuyor. Böylece vücut enerji üreterek cinsel sorunların çözülmesine yardımcı oluyor.

Nondo epimedyum kapsül nasıl kullanılır?

Günde 1 kapsül yemeklerle birlikte yada yemekten hemen sonra alınabilir. Yetişkinlerde kullanımı uygundur.

Yan etkileri var mı?

Vitamin destekli bitkisel içeriği ile yan etki olasılığı yok denecek kadar azdır. Firma tarafından herhangi bir yan etki belirtilmiş. Günlük tavsiye edilen kullanım dozu aşılmadığı sürece yan etkisi görülemeyecektir.

Nondo Epimedyum kapsülünü çok kullanırsak zararı olur mu?

Bu tür takviyeler genellikle doktor tarafından kişilere önerilir ve ne kadar kullanacağı konusunda bilgilendirme yapacaktır. Öncelikle 2 yada 3 ay sürekli kullanılması öneriliyor.

Nasıl muhafaza etmeliyim?

Evin içinde serin, güneş görmeyen ve 30 dereceyi geçemeyen çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edebilirsiniz.

Diğer cinsel performans artırıcı ilaçlarla kullanabilir miyim?

Sildenafil ve tadalafil içerikli ilaçlar ile birlikte kullanımının yan etkileri olabilir. Bu ilaçlar erektil disfonksiyon yani sertleşme bozukluğu için kullanılan ilaçlar.

Nondo Epimedyum kapsül sertleşme sağlayıcı etkisinin yanı sıra enerji verici, istek artırıcı gibi etkileri de var.

Vitaminler ile birlikte kullanılır mı?

İçeriğinde vitaminler var. Ancak bir kaçı. Nondo Epimedyum kapsül içeriğinde olmayan vitamin desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

3 thoughts on “Nondo epimedyum kapsül Kullananlar Yorumlar

 • Anonim

  3 Aydır epimedyum kullaniyorum hiç bir faydasini görmedim sunu anladimki reklami fazla yapilan ürünlerin hiçbir degeri olmuyor.
  Eski telofondan yazdigim için bazi harfleri yazamadim

  Yanıtla
 • Mehmet Kayhan

  Farklı bir siteden nondo epimedyum sipariş ettim kapağı açtığımda için de koruyucu kapak olmadığını gördüm orijinal olmadığını düşünüyorum ne yapmalıyım

  Yanıtla
  • Anonim

   Şişenin dışında güvenlik için naylon plastik kaplama varmıydı

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir