incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Mommys Bliss gribe water gündüz damlası

Mommys Bliss gribe water bebekler için gündüz içilebilen bitkisel içerikli bir damladır. Amerika’dan ithal edilen bu şurup, iki haftalıktan itibaren bebeklerde kullanılır. İçinde 120 ml bulunur.

Mommys Bliss gribe water ne için kullanılır?

Gaz sancısı

Bebeklerde ilk haftalarda bağırsak florasının tam gelişmemesinden kaynaklı bağırsak gazı oluşabilir. Büyük baloncuk halinde biriken gaz kabarcığı bebeklerde huzursuzluk, ağrı ve sancıya neden olur. Gaz sancısını hafifletmek için çeşitli yollara başvurabilirsiniz. Bazen geleneksel yöntemler ile bazen de bitkisel içerikli damla veya şurup deneyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de mommys bliss bebekler için gaz giderici damla.

Kolik

Bebeklerde oluşan gaz sancısının uzun sürmesi ve bebeğin saatlerce durmadan ağlayıp huzursuz olmasına kolik denir. Kolik olan bebeklerin rahatlaması için bebeğe gaz giderici ve spazm çözücü damla veya şurup verilebilir. Mommys Bliss şurup kolik olan bebeklerde gaz sancısını gidermeye yardımcı olur.

Diş çıkarma durumları

Bebekler diş çıkarma dönemlerinde huzursuz olabiliyor. Bununla birlikte başka sorunlarda meydana gelebiliyor. Mommys Bliss gündüz damlası ile bebekler diş çıkarma döneminde daha rahat olabilirler.

Mide rahatsızlığı

Bebeklerde hava yutmadan dolayı mide ve bağırsak gazı oluşabilir. Gündüz damlasının mide rahatsızlıklarına iyi geldiği belirtilmiştir. Ancak reflü vb. durumlarda işe yaramayabilir.

Hıçkırık

Bebeklerde farklı nedenlerden dolayı oluşabilen hıçkırıklarda rahatlatıcı özelliği ile fayda sağlar.

Bebeklerde genel olarak rahatlama

Mommys Bliss gündüz damlası, içeriğindeki maddeler sayesinde bebekler daha huzurlu olur. Daha rahat uykuya dalarlar, gaz sancıları hafifler, sakinlik hakim olur kısacası genel olarak bebekler rahatlar.

Mommys Bliss gündüz damlası içeriği nedir?

Zencefil

Zencefil artık sürekli hayatımızda. Eskilerde baharat olarak kullanılan zencefil günümüzde bir çok gıda takviyesi içerisinde bulunuyor. Faydaları saymakla bitmeyen zencefilin bir faydası da sindirim sistemi fonksiyonlarına iyi gelmesidir.

Rezene

Rezene bitkisinin genellikle tohumları kullanılır. Tohumlar anne sütünü artırmada, sindirim sistemini düzenleyici etkisi, soğuk algınlığı ve öksürük gibi bir çok sağlık sorununa fayda sağlamaktadır.

Sitrus biyoflavonoid

Genellikle turunçgillerden elde edilir. Turunçgil meyvelerinden elde edilen flavonoidler vitamin ve mineral açısından zengindir. Ayrıca yetişkinler için de kalp rahatsızlıklarına karşı fayda sağladığı bilinir.

Mommys Bliss gündüz damlası nasıl kullanılır?

2 hafta- 1,5 ay arası bebeklere günde 15 defaya kadar 1 ml,

1,5-3 ay arası bebeklere günde 15 defaya kadar 2 ml,

3-6 ay arası bebeklere günde 6 defaya kadar 5 ml,

11 yaş ve üzeri yetişkinlere 30 ml verilebilir.

Tercihen yemeklerle birlikte veya tok karna verilebilir.

Oda sıcaklığında, güneş görmeyen, rutubetsiz ortamlarda saklanmalıdır.

Mommys Bliss gündüz damlası soru/cevap

Yan etkisi var mı?

Bitkisel içerikli ürünlerde genellikle yan etki belirtilmez, bu üründe de firma tarafından belirtilmemiştir.

Nerede satılır?

Eczanelerde satılmaktadır.

Alerji yapar mı?

İçeriğindeki maddeler her ne kadar bitkisel olsa da alerji yapma olasılığı vardır. Herhangi bir alerjik reaksiyon görülürse kullanmayı bırakın ve doktora başvurun.

Yetişkinlerde kullanabilir mi?

Evet yetişkinlere de fayda sağlayabilir.

Gündüz damlasını gece kullansak olur mu?

Mommys Bliss gece ve gündüz olarak 2 ürün piyasada mevcuttur. Gündüz için gündüz damlası, gece için gece damlası verilmelidir. Çünkü gece damlasının içeriğinde uyku yapan maddeler vardır.

Tadı iyi mi?

Tat konusunda şeker ve tatlandırıcı ilavesiz olduğunu söyleyebilirim.

Fiyatı ne kadar?

Fiyat bilgisi için tıklayın.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir