Mommys Bliss gece damlası kullananlar / Ne işe yarar?

Mommys Bliss gece damlası, bitkisel içeriği ile bebeklerin gece uykularına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. 1 aylıktan itibaren kullanımı uygun görülmüştür.

Hes ilaç firmasına ait Amerika’dan ithal bir üründür. İçerisinde 120 ml solüsyon bulunur.

Mommys Bliss gece damlası içeriği

Zencefil

Zencefil bilindiği üzere baharat olarak kullanılmaktadır. Son zamanlarda sağlığa olan faydalarından yararlanmak için gıda takviyesi olarak kullanımı yaygınlaştı. Zencefil artık hayatımızda daha fazla yer alıyor. Sindirim sistemine oldukça fayda sağlıyor. Hazımsızlık, şişkinlik ve gaz sorunlarına karşı fayda sağladığı bilinmektedir.

Rezene

Bitkisel içerikli gaz gidericilerin içeriğindeki olmazsa olmaz maddelerden biridir. Rezene Mommys Bliss gündüz damlası nın içeriğinde de yer almaktadır. Eskilerden beri halk ilacı olarak kullanılan rezenenin tohumlarından sağlık açısından faydalanılır. Özellikle sindirim sorunlarına karşı çözüm olabilir. Anne sütünü artırıcı etkisi sayesinde kullanımı yaygındır.

Çarkıfelek

Çarkıfelek otu, mavi çarkıfelek veya passiflora bitkisi olarak ta bilinir. Çoğunlukla Amerika kıtasında yetişir ya da yetiştirilir. Sakinleştirici, rahatlatıcı ve uyku verici özelliği vardır. Günümüzde bitkisel uyku verici olarak kullanımı yaygındır.

Sitrus biyoflavonoid

Turunçgillerden elde edilen flavonoidler vitamin açısından oldukça zengindir. Ve bir çok hastalığa karşı fayda sağladığı bilinir.

Papatya

Papatya ülkemizde de bolca yetişir. Dağlarda daha çok kırlarda görebiliriz. En faydalı zamanı mayıs ayıdır. Mayıs ayından toplanır, kurutulur ve kullanıma hazır hale gelir. Çoğunlukla çayı tercih edilir. Yatıştırıcı, sakinleştirici, yumuşatıcı etkileri vardır. Bu etkileri sayesinde uykuya dalma kolaylaşır ve rahat bir uyku sağlanabilir.

Mommys Bliss gece damlası ne işe yarar?

Gaz sancısı /kolik

Bebeklerde oluşan bağırsak gazlarına karşı fayda sağlar. Gaz giderici özelliği ile bebekler gece boyunca daha rahat eder.

Huzursuzluk

Bebekler bazen hiç bir problem yokken huzursuzluk yaşayabilir. Belki giydirdiginiz kıyafetten, belki gaz sancısı ya da sürekli anne kucağı istiyor olabilir. Ağızlarını açıp bir kelime konuşamadıkları için onları anlamak bazen zor olabilir. Mommys Bliss gece damlası bebekleri rahatlatır ve huzurlu bir uyku ortamı hazırlar.

Uyku problemi yaşayan bebekler

Bebeklerde genel olarak uyku problemi yaşanabiliyor. Gece huzursuzluklarından dolayı bebeklerin gecesi gündüzüne karışabilir. Uykuya dalan bebekler kısa süre sonra uyanıyor olabilir. Uykuya dalmakta güçlük çekiyor olabilir. Bu durumlarda bazı uyku verici bitkisel takviyelere başvurabilirsiniz. Bunlardan biri de Mommys Bliss gece damlası. İçeriğindeki papatya ve çarkıfelek otu ile bebeklere rahata bir uyku sağlar.

Mommys Bliss gece damlası nasıl kullanılır?

1 aylık ve üstü bebeklerin kullanımı için uygun görülmüştür.

1-1,5 ay arası bebeklerde günde 15 defaya kadar 1 ml,

1,5-3 ay arası bebeklerde günde 8 defaya kadar 2 ml,

3-6 aylık bebeklerde günde 3 defaya kadar 5ml,

11 yas ve üstü kişilerde uyumadan önce 30 ml verilebilir.

Bu önerilen dozlar maksimum dozlardır. Bunları aşmayınız.

Mommys Bliss gece damlası soru/cevap

Yan etkisi var mı?

Bitkisel ürünlerin genelde yan etkisi belirtilmez, bu üründe de belirtilmemiştir.

Tadı iyi mi?

İçerisinde limon otu ekstresi bulunuyor. Limon kokusu ile diğer bitkilerin acı tatları biraz azalmış olabilir.

Açıldıktan sonra ne kadar kullanılır?

Hava ile temas ettiğinde ömrü kısalır. Genellikle 1-2 ay içinde bitirilmesinde fayda var. Zaten ancak 1 ay ya da 2 ay gider. Kapağı açıldıktan sonra serin, güneş görmeyen ve nemsiz ortamlarda saklanmalıdır.

Aç mı tok mu?

Bebekler sürekli emzirildigi için aç yada tok karna farketmez düzenli olarak verilmesi daha faydalı olur.

Ne zaman etki gösterir?

Kullanmaya başlandığı andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Düzenli kullanıldığında zamanla daha iyi sonuç verebilir.

Fiyatı ne kadar?

Fiyat bilgisi için tıklayın.

2 yorum “Mommys Bliss gece damlası kullananlar / Ne işe yarar?

 • 24 Şubat 2021 tarihinde, saat 6:21 PM
  Permalink

  Yeni doğan bebeğime Uykusuzluk ve gaZ sorunu için Dr verdi çocuk uyumak istiyor ama gaz sancisindan dolayı uyuyamıyor. Uyku için iyi ancak bizim gaz sorununu çözmedi. Oldukça da pahalı bir ürün.

  Yanıtla
  • 12 Mayıs 2021 tarihinde, saat 5:13 PM
   Permalink

   Ürünü her seferinde 2 ml olacak şekilde mi kullanacağız 8 kez yani günde 16 ml olacak doğru mudur? 3 aylık bebeğim için aldım

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.