incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Metsil damla kullananlar yorumlar

Metsil damla bilindiği üzere bebekler için kullanılan bir gaz damlasıdır. 30 ml cam şişe içerisinde Hüsnü Arsan ilaç firmasına ait bir solüsyondur. SGK tarafından karşılanan tek gaz damlasıdır. Vanilya ve frambuaz aromalıdır.

Metsil gaz damlası içeriğinde bulunan simetikon isimli madde, çeşitli sebeplerden dolayı oluşan mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanılır. Bağırsaklarda bulunan birikmiş gazın parçalara ayrılmasını sağlayıp daha kolay çıkmasını sağlar.

Metsil damla nasıl kullanılır?

Firma tarafından önerilen kullanım dozu günde 4 defa 8 damladır. 2 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için günde 4 defa 15 damla kullanılabilir. Günde 3 öğün yemek sonrası 1 öğün ise yatmadan önce verilebilir.

Kullanmadan önce şişeyi çalkalamanız önerilir. Çünkü içerisindeki damla homojen olduğundan çalkalanması daha sağlıklı olur.

Kullanırken damlalığını takın ve işiniz bitince kapağı tekrar hava almayacak şekilde yeniden kapatın. Kutu içerisinde saklayın ışık görmesin.

Metsil damla fiyatı

Metsil damla soru-cevap

Uyku yapar mı?

Uyku yapma gibi bir özelliği belirtilmemiştir. Ancak gaz sorunundan dolayı uyuyamayan bebekler rahatlayınca daha iyi uyurlar.

Yan etkileri var mı?

İçerisindeki simetikon etken maddesine karşı alerjik reaksiyon gelişebilir. Aksi bir durumla karşılaşırsanız kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.

Metsil ile birlikte başka bir gaz damlası kullanılır mı?

Eğer bebeğiniz aşırı kolik ise doktor kontrolünde kullanılabilir. Unutulmamalıdır ki her ne kadar bitkisel de olsa bebeklerin vücudu hassastır.

Kabızlık yapar mı?

Yan etkileri arasında kabızlık yoktur. Sadece gaz giderici bir damladır. Tam aksine kabızlığa karşı faydası olabilir.

İshal yapar mı?

Yan etkileri arasında ishal yoktur.

Açıldıktan sonra ne kadar kullanılabilir?

Bu tür damla, şurup vb solüsyonlar, açıldıktan sonra en geç 2 ay içerisinde tüketilmesi önerilir. Bu süre içerisinde serin, güneş görmeyen ve rutubetsiz ortamlarda saklanmalıdır.

Metsil damla kullandım iyi gelmedi ne yapmam lazım?

Böyle durumlarda kullanım dozunu arttırmayın. Doktorunuzla veya eczacınızla görüşüp başka bir tavsiye alabilirsiniz.

Metsil damla kullanmaya yeni başladım etkisini ne zaman gösterir?

Kullanılmaya başlandığı andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Düzenli kullanmaya devam ettikçe en iyi etkiyi gösterir.

Metsil damla güvenli mi?

Doktorlar ve eczacılar tarafından eskilerden beri kullanılan bir gaz damlası. Bilinen en eski gaz damlası denilebilir.

Sizde bu ürünü kullandıysanız yorumunuzu diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

6 thoughts on “Metsil damla kullananlar yorumlar

 • Meryem

  Ben en pahalı gaz ürünlerini kullandım dünya para verdim etki görmedim bu ilacı eczacı verdi ve denedim iyiki vermiş iyiki kullanmıştım gerçekten etkisini gördüm bende bebegim de rahatladık hem diğerleri gibi pahalı da değil

  Yanıtla
 • Elif

  Şuan bebeğim 47 günlük ve bugün saat gecenin 1 inde eczaneden almaya gittik 8 damla verdik günde 4 kez değilde sancısı olduğunda vermeyi düşünüyorum. Etkisini 5 dk içinde gösterdi şu an rahat yatıyor inşallah yan etki yapmaz daha yeni başladık 13 tl eczanede fiyatı n11.comda 11 tl almak isteyen varsa

  Yanıtla
 • Nur

  Merhba anneler benim bebegimde kolik 50gundur aglamaya basladımı 3saat agliyor uyanmasin diye dua ediyordum hic bir damla etki etmedi metsil onerdi bi arkadasim kullanmaya basladim uyandiktan sonra basladi etkisi ve devam ediyorum kesinlikle denemenizi israrla tavsiye ediyorum ne gecemiz ne gunduzumuz hic bir şekilde susturamadan surekli agliyordu

  Yanıtla
 • Zeynep

  Ücretli olanlari hep kullandim yazik verdiğim paralara bebekten bebeğe fark ediyo kiminde işe yarayan bir diğerinde işe yaramiyor bir bakima şans diyelim 3.bebeğimde metsil deniyorum yeni başladim ama pek umutlu deilim

  Yanıtla
 • Çiğdem

  En iyi gaz ilacı bu metsil. Bitkiseller falan çok işe yaramıyor. Biz çok denedik bundan etki gördük.

  Yanıtla
 • Şule

  Piyasadaki en ucuz ve en iyi gaz damlası, diğerlerinden o kadar memnun kalmadım

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir