Mavi serum kullananlar yorumlar

Her gün yeni bir ürün ile karşı karşıyayız. Günümüzün en popüler ve en çok dedikodusu yapılan ürünlerden biri de mavi serum ya da mavi su olarak bilinir.

Saç dökülmesi erkeklerin baş belası adı verdikleri genetik veya çeşitli nedenlere bağlı olarak yaşanan bir problemdir. Aşırı dökülme görünce bir telaşa kapılıp saç dökülmesini önleyen ürünlerden (şampuan, sprey vb.) kullanmaya başlarlar. Çünkü erkekler için saçlar, kadınların makyajı kadar önemlidir.

Saçlar neden dökülür?

Saç dökülmesi farklı nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle bir doktor kontrolü veya bir uzman analizi yapılıp saç dökülmesinin nedenleri araştırılabilir. Böylece doğru ürünü veya doğru tedaviyi uygulamış olursunuz, diye düşünüyorum.

Mavi serum ilk piyasaya çıktığında herkesin aklında aynı sorular vardı

 • Acaba işe yarıyor mu?
 • Saç çıkarıyor mu?
 • Zararları var mı?

Bu soruların cevabını öğrenmek için yazıyı sonuna kadar okuyunuz.

Mavi serum nedir?

Mavi serum, içeriğindeki saç besleyici maddeler ile saçların canlılık kazanmasına destek veriyor. Bunların yanı sıra içeriğine bitkisel takviye yapılmış ve içeriği daha da güçlendirilmiştir.

İçeriğinde gerçekten ciddi bir karışım var ve hepsi de onaylanmış. Kimsenin aklında soru işaretleri kalmasın diye kendi sitesinde onaylı belgesini yayınlamışlar.

Peki her türlü saç dökülmesinin önüne geçer mi? Bu sorunun cevabını öğrenmek için öncelikle saçların neden döküldüğünü bilmek gerekir.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında bazı kişiler iyi geldiğini söylerken bazı kişiler fayda göremediğinden ve parasının boşa gittiğinden yakınıyor. Peki bu tür ürünlerin etkisi neden kişiden kişiye değişiyor? Tam da bu yüzden.

Mavi serum nasıl kullanılır?

İşin en can alıcı noktalarından biri de ürünün kullanımıdır. Ürünün yanlış kullanımı veya kullanırken belirtilen şekilde ve dozda kullanılmaması üründen fayda göremeyeceğiniz anlamına gelir.

Kutunun üzerinde günde 2 defa saç diplerine hafif masaj yaparak uygulayınız diyor. Eğer 2 defa değilde günde 1 defa ya da düzensiz 2 günde 1 ya da 3 günde 1 gibi uygulama yaparsanız istenilen sonucu elde edemeyebilirsiniz. Belirtilen şekilde kullanıldığında etki görmeniz daha muhtemel.

Uzman tavsiyeleri sonuca varana kadar saçlarınızı mümkün olduğu kadar kısa kestirmeniz yönünde. Saçlar ne kadar kısa olursa daha dayanıklı ve sağlıklı oluşum içine girer. Ayrıca saçların kısa olması halinde mavi serumu saç diplerine daha kolay yedirebilirsiniz.

Mavi serumu kullanırken parmak uçlarınızla bastırmadan ve tırnaklamadan hafifçe friksiyon yapın. Saç derisi hassasiyeti oluşmaması ve dökülmelerin artmaması açısından.

Yan etkileri var mı?

Mavi serum saç besleyici vitaminler, keratin ve çeşitli bitkiler içermektedir. Firma tarafından herhangi bir yan etki belirtilmemiştir. Siz yine de yan etkisinden dolayı tereddüt ediyorsanız kullanmadan önce cildinizde ufak bir noktada deneyebilirsiniz.

Mavi serum sakal çıkarır mı?

Mavi serum resmi sitesinde saç oluşumunun desteklenmesi, dökülmelerin azaltılması ve saçların sağlıklı uzaması’ ibareleri mevcut. Sakal için herhangi bir çalışma zannedersem yok. Sakallara sürdüğünüzde herhangi bir zararı olacağını zannetmiyorum, çünkü sakallarda kullanılmaz diye bir ibare de yok. Bence denemekte fayda var.

Sahteleri var!

Sosyal medya ortamlarında artık bir ürün satmak çok basit. Hemen geçici bir site ve benzer bir ürün hazırlayıp bir de reklam verdiğinde işler hızlıca ilerliyor.

Dikkat edilmesi gereken sipariş verirken resmi sitesinden ya da eczanelerden temin edilmesi gerekir. Ürünün bandrollü ve kapalı kutuda olmasına dikkat edilmelidir.

Mavi serum kullananlar neler diyor?

İnternet ortamında her türlü yorum ve inceleme ile karşılaşabilirsiniz. İnsanların iyi niyeti bu zamana kadar öyle suistimal edildi ki; artık insanların da doğal olarak hiç bir ürüne güveni kalmadı.

Yorumları incelediğimde sosyal medyada ve çeşitli internet sitelerinde ürünü kullanmadan ve hatta ne olduğunu bile bilmeden olumsuz yorum yapabiliyorlar.

Mavi serum kullananların bazı yorumları:

>>Boş bir ürün. Hiçbir işe yaramaz.

>>Ben araştırıyorum yalnız şunu söylemeliyim arkadaşım kullandı çok iyi sonuç aldı.

>>Diğerleri gibi bu da para tuzağı.

>>Saçlarıma harcadığım para ile sıfır araba alırdım.

>>İnternette kullanan birini gördüm öncesi sonrası yapmış, değişim mükemmel.

>>Babam almış getirmiş kullan diye, saçları iyice kazıttım ve mavi serum kullanmaya başladım biraz etkisi var.

>>Eğer saç kökleriniz ölmemişse işe yarıyor. Sıfırdan çıkartmıyor.

>>Ben ne kullandıysam işe yaramadı, mavi serumu çok duydum birde bunu deneyeceğim.

>>Eczacı arkadaşım en az 3 ay kullanıp sonrasında belirli aralıklarla kür yapmamı söyledi.

>>1. kutu bitti 2. kutuya başladım ince saçlar biraz kalınlaştı, yıkarken bile fark edebiliyorum.

Eğer sizde bu ürünü kullandıysanız alt kısımdan yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

4 yorum “Mavi serum kullananlar yorumlar

 • 21 Şubat 2021 tarihinde, saat 12:44 PM
  Permalink

  Buradan Fatih beyi kınıyorum, uzmanların tavsiyesine kulak vermeyi bırakıp merdiven altı ürünlere daha iyi gözüyle bakıyor. Sizin güvendiğiniz ürünlerin içerisinde ne olduğu belirsiz.

  Yanıtla
 • 27 Aralık 2020 tarihinde, saat 9:26 PM
  Permalink

  Benim arkadaşım çok iyi sonuç aldı kişiye göre değişiyor olabilir bazıları sonuç alamıyor.

  Yanıtla
 • 6 Mart 2020 tarihinde, saat 9:32 PM
  Permalink

  yürü git, birde objektif olduğunuzu idda edersiniz. bir halta yaramayan ürünü öve öve bitiremediniz. uraw en sahte mavi serum ürünüdür. hiçbir işe yaramıyor, etiketsiz ürünler binlerce kat daha etkilidir

  Yanıtla
  • 10 Mart 2020 tarihinde, saat 4:03 PM
   Permalink

   Fatih bey öncelikle biraz kibar olur musunuz. Burada ürün inceleme sonucunda toplanan bilgileri sizlerle paylaşmaktayız farklı kullanıcı yorumlarını sizinle paylaşmaktayız. Ayrıca siz belkide farkında olmadan ne olduğu belirsiz etiketsiz ürünleri övüyorsunuz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.