incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

KozmetikSağlık

Lapitak ayak kremi yorumlar

Lapitak  Ayak Bakım Kremi

Bugün sizlere Lapitak  Ayak Bakım Kremi hakkında bilgiler vereceğiz. Kullanıcı yorumlarından yola çıkarak ürünün iyi ve kötü yanlarını inceleyeceğiz.

Ayak sağlığımıza ne kadar dikkat ediyoruz, ayaklarımızı ne kadar koruyoruz yada ne kadar bakım yapıyoruz. Hayatımızda önemli bir yere sahip olan ayaklarımız, dayanıklı olduğundan, bizi fazla rahatsız etmiyor, bizlerde ayaklarımızı sürekli ihmal ediyoruz. Bazen ayaklarımızın olduğunu dahi unutuyoruz.

Yeni doğan bebekler yüzde 95 sağlıklı ayaklarla doğarken, yetişkin insanlardaki sağlıklı ayak oranı yüzde 40. Bu da ayak sağlığımıza gerekli özeni göstermediğimiz anlamına geliyor. Ayak sağlığımızın bozulması; dolaşım bozuklukları, omurga rahatsızlıkları gibi  tüm vücudumuzda olumsuz etkiler doğuruyor.

Aşırı kilo, ortopedik ayakkabı kullanılmaması, diyabetik rahatsızlıklar, kuru cilt yapısı, sürekli ayakta olmak yada yanlış bakım uygulamaları gibi nedenlerle ayaklarımız yıpranıyor. Yıpranma devam ettiği sürece topuk çatlakları, ayak mantarı, ayak yaraları meydana gelmeye başlıyor ve ciddi sorunlar yaşıyoruz.

Ülkemizde Podoloji alanının çok geliştiğini söyleyemeyiz. Bu nedenle ayak bakımı yapmak kendimize düşüyor. Ayak bakımında en kolay ve en etkili yöntem olarak ayak bakım kremi kullanılıyor.

En çok olumlu kullanıcı yorumu alan ve tercih edilen Lapitak ayak bakım kremi. Artık sizlerde bu pratik ve ekonomik bakım kremi ile ayaklarınıza bakım yapabilirsiniz.

Lapitak ayak bakım kremi nedir ?

Yıpranmış, çatlamış ve kurumuş ayaklarınız için kullanabileceğiniz ayak bakım kremidir. Yoğun kıvamlı ve kokusu hoştur.  Kutu üzerinde paraben içermediği yazıyor. Domuz yağı bulundurmuyor.

Lapitak ayak bakım kremi ne işe yarar, faydaları nelerdir ?

-Kurumuş ayaklarınızı yumuşatır, nemlendirir ve rahatlamasını sağlar.

-Ayaklarınızdaki ölü deriyi canlandırır, çatlak oluşmasını önler.

-Topuk çatlaklarına karşı etkilidir, yumuşatır, önler.

-Ayaklarınız ipeksi bir görünüme kavuşur.

-İçeriğindeki E vitamini sayesinde tırnaklarınızı güçlendirir ve parlaklığını geri kazandırır.

-Ayak kokusunu giderir.

-Ayaktaki kan dolaşımına olumlu etki eder.

Nasıl kullanılır ?

Daha iyi sonuç almak için, duştan sonra yada ayaklarınıza törpü uygulaması yapıyorsanız törpü yapıldıktan sonra kullanılır. Gece uyumadan önce ayaklarınızı yıkayıp kullanmakta uygundur. Gün içinde ayaklarınıza uygularsanız yürürken terleme yapabilir, rahatsız olabilirsiniz.

Kalıcı etki gösteriyor mu ?

Bir süre kullandıktan sonra ayaklarınız istediğiniz gibi sağlığına kavuşur. Ancak günümüz şartlarında yine aynı sorunların olması sürpriz değildir. Giydiğimiz ayakkabılar, çoraplarımızın pamuksuz olması, uzun süre ayakta kalma ve beslenme düzenimizin bozuk olması bile ayak sağlığının bozulmasına etkendir.

Ayak yaralarını iyileştirir mi ?

Bu bir bakım kremidir. Yaraya temas etmemesi gerekir.

Fiyatı nedir ?

60 ml tüp şeklinde satılıyor ve günümüzdeki eczane fiyatı 27 TL dir.

Kozmetik mağazalarında kampanyalı yada kasa arkası indirimli ürün olarak ta satın alabilirsiniz daha ekonomik fiyatlara bulunabiliyor.

Lapitak ayak bakım kremi nereden alınır ?

Eczanelerden ve internetteki kozmetik alışveriş sitelerinden alabilirsiniz.

Eczanelerden satın almanız önerilir.

Ayak mantarına iyi gelir mi?

Mantar kremi değildir. Ayak mantarına iyi geldiği söylenemez. Ancak mantardan dolayı oluşan kaşıntı hissiyatını azaltabilir. Ayak mantarından dolayı ayaklarda ve parmak aralarında kaşıntıdan oluşan tahriş, yara, kızarıklık vb durumlarda kullanmayın, iyileşmesini bekleyin.

Topuk çatlakları için nasıl kullanılmalı?

Topuk çatlakları için özel geliştirilmiş yoğun nemlendiricili kremi bulunuyor. Onu tercih edebilirsiniz.

Genellikle bayanlarda oluyor. Evde çıplak ayak dolaşılırsa yerdeki halı topuklardaki nemi çekiyor. Böylece topuk kalınlaşıyor, nasırlaşıyor ve çatlıyor. Belki bir ağrı yada acı hissi vermez ama hoş olmayan görüntü, çorap ve ayakkabıların daha sık eskimesine neden olur.

Kullanmadan önce ayaklarınızı çok sıcak suda bekletin, iyice yumuşasın. Daha sonra törpüleyin ve yeniden sıcak suda bekletin. Bu işlemi bir kaç defa tekrarlayın. Sonrasında ise ayaklarınızı kurulayıp kremi masaj yaparak tüm ayaklarınıza sürün. İlk sürmede önemli bir etki görebilirsiniz. Zaman içinde daha sağlıklı ve güzel görünümlü ayaklarınız olacaktır.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Yazar: F. Kahraman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir