İmunol şurup kullananlar yorumlar

İmunol şurup nedir?

İmunol şurup, çocuklar için bağışıklık sistemini güçlendirici gıda takviyesidir. 1 yaş üzeri çocuklarda hastalıklardan korunmak ve vücudun direncini arttırmak için kullanılır.

İmunol şurup Orzax ilaç firmasına ait menşei ülke Türkiye’dir. Cam şişe içerisinde 150 ml bulunur. Bal ve çilek aromalıdır. Renklendirici ve tatlandırıcı içermez.

Bağışıklık güçlendirici şuruplar, özellikle kış aylarında, okul dönemlerinde ve sık hasta olan çocuklarda tercih edilmektedir. Doktor ve eczacı tavsiyesine göre bilinçli bir şekilde kullanılmasında fayda vardır. Genellikle doktorlar hasta olan çocukların reçetelerine ilaçların yanına eklerler.

Bazı çocuklarda bağışıklık sistemi zayıf, virüs ve bakteri gibi zararlı mikroorganizmalara karşı vücudu direnç göstermeyebilir. Hastalık esnasında semptomlar daha ağır olabilir. Böyle durumlarda vitamin ve bağışıklık güçlendirilen şuruplar vs ile vücudun desteklenmesi gerekebilir.

Ek gıda takviyesi adı altında satışa sunulan bu şurupların Tarım Bakanlığı onayı olduğundan kutu üzerine 4-10 yaz arası çocuklar için ibaresi yazılabiliyor. Aslında bağışıklık güçlendirici olarak değil de “bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur” dememiz gerekiyor. Bu tür vitamin ve bitkisel gıda takviyeleri iyileştirici vasfa sahip olmadığından kısıtlı ibareler kullanılması gerekiyor.

İmunol şurup içeriği

300 mg ekinezya

Ekinezya papatyaya benzer bir bitkidir. Boyu 1 metreye kadar çıkabilir. Yetiştiği bölgelerde geleneksel halk ilacı olarak kullanımı yaygındır. Özellikle virüs kaynaklı hastalıklarda etkili olduğu bilinmektedir. Bağışıklık sistemini uyarıcı özelliği olduğu belirtilmiştir.

Propolis ekstresi 50 mg

Propolis bilindiği gibi arıların çeşitli ağaçlardan topladığı reçinemsi bir maddedir. Bu madde ile arılar kovanı mikroplardan korumuş olur. Propolisi günümüzde bir çok gıda takviyesi içerisinde görmek mümkündür. Saf olarak veya vitaminlerin içerisinde belirli bir miktarda katılabiliyor. Propolisin bağışıklık destekleyici özelliği olduğu belirtilmiştir. Özellikle soğuk algınlığı, öksürük, boğaz enfeksiyonları gibi üst solunum yolu hastalıklarında kullanımı yaygındır. Ayrıca diş ve diş eti sağlığı için propolis kullanımı artmıştır. Diş çürüklerini önler ve ve ağız yaralarının iyileşmesine katkıda bulunur.

Ancak Propolise karşı alerjisi ve astımı olanlar dikkatli kullanmalıdır.

50 mg beta-glukan

Beta-glukan ekmek mayası hücre duvarından elde edilen bir maddedir. Bağışıklık sistemine destek olarak zararlı maddelerin vücuttaki etkisini azaltır. Bağışıklık destekleyici özelliğinin yanı sıra kanser, yanık, yara tedavisi, yüksek kolesterol ve radyasyona maruz kalma durumlarında beta-glukanın etkili olduğu bilinmektedir. Beta-glukan hakkında çalışmalar ve araştırmalar halen devam etmektedir.

40 mg c vitamini

C vitamini vücut için olmazsa olmaz vitaminlerden biridir. Eksikliğinde bir çok belirti gösterebilir. Bağışıklığı destekleyen en önemli vitaminlerden biridir.

Çinko 5 mg

Çinko, vücut için önemli bir mineraldir. Bağışıklık sistemini destekleyici özelliği ile bilinir. Sadece bağışıklık için dersek çinkoya saygısızlık etmiş oluruz. Cilt sağlığı, saç dökülmesi, soğuk algınlığı, yara iyileştirici, güçlü kemik yapısı, hücre bölünmesi, cinsel sağlık gibi birçok faydası vardır.

Ne için kullanılır?

İmunol şurup bir bağışıklık destekleyicidir. Çocuklar için ve tablet/kapsül yutmakta zorlanan yetişkinler için de kullanılabilir.

Sık hasta olan çocuklarda direnci arttırmak için kullanılır.

Çocuklarda kemik yapısının güçlenmesine ve diş çürüklerinin önlenmesine destek olur.

Hastalık esnasında kullanıldığında hastalığın göstermiş olduğu belirtilerin azalmasına yardımcı olur.

Nasıl kullanılır?

Çocuklar için günde 1 ölçek, yetişkinler için günde 2 ölçek (10ml) yeterli olduğu belirtilmiştir.

25 derece altında serin, kuru ve güneş görmeyen ortamlarda saklanması önerilmektedir. Kapak açıldıktan sonra en kısa sürede bitirilmesi gerekir.

Firma tarafından Herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

İmunol şurup hakkında bazı kullanıcı yorumları

>>Tadı mükemmel, çocuklar meyve suyu zannedip yine istiyorlar.

>>Çocuğuma aldım kapağı ilk açtığımda güzel bir koku geldi severek içiyoruz.

>>Bağışıklık için çok şurup içirdim, hiçbirinden etki görmedik.

>>İmunol şuruptan mı bilmiyorum ama bizim çocukta iştah açılması

>>Sürekli öksüren oğlum için aldım alerjisi yok dedi doktorlar çocuğuma iyi geldi şimdi biraz daha rahat.

>>Orzax firması vitamin konusunda uzman oldu ve ürünleri gerçekten kaliteli.

>>Doktorumuz önerdi, ilaçlar ile beraber kullandık. Antibiyotik yan etki yapardı bu sefer yapmadı.

>>Fiyatı uygun kaliteli bir şurup.

>>İçeriğine bakılacak olursa çok iyi bütün bağışıklık güçlendirici maddeler var.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumunuzu diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

5 thoughts on “İmunol şurup kullananlar yorumlar

 • 3 Kasım 2022 tarihinde, saat 8:13 AM
  Permalink

  Kızım bir buçuk yaşında ve çok sık hastalanıyor şuanda bir aydır kabız bu şurubu versem kabizligina bir sakıncası olur miyki

  Yanıtla
 • 13 Ocak 2022 tarihinde, saat 12:49 PM
  Permalink

  Oğlum 5 yası da ve bu zaman kadar hiç vitamin kullanmamıştım. Fakat anaokulu ile birlikte hastalık olayımız artınca. Biraz araştırma yaptım. Beta glukan içeren ürünlerden almak istedim. Deneme amaçlı almıştım ve inanılmaz memnun kaldık. Çok şükür hastalık olayımız yok neredeyse. Kullandığımız sürece dolmaz inşallah. Herkese de tavsiye ediyorum. Karın Agrısını da geçirdi en çokda bundan memnun ve mutluyum.

  Yanıtla
 • 10 Şubat 2021 tarihinde, saat 2:38 PM
  Permalink

  Bende bu ürünleri kullanma taraftarıyım yediklerimiz artık bize fayda sağlamıyor hatta bizleri hasta ediyor.

  Yanıtla
 • 6 Şubat 2021 tarihinde, saat 4:37 PM
  Permalink

  Etkisi gayet iyi çocuğum her hasta olduğunda moralim bozuluyor en ufak bir öksürük ve hapşurmada korkuyordum yine hasta olacak diye bu şuruba başladım şimdi biraz rahatladım

  Yanıtla
 • 6 Şubat 2021 tarihinde, saat 4:36 PM
  Permalink

  Eczanelerde pahalı internetten alın ben çok uyguna aldım.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir