incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

İmunol kapsül kullananlar yorumlar

İmunol kapsül nedir?

İmunol kapsül yetişkinler için bir gıda takviyesidir. İçeriğinde c vitamini ve betaglukan bulunur. Bağışıklık sistemini desteklemek amacıyla kullanılır.

İçeriği: 80 mg c vitamini 50 mg betaglukan.

İçinde 40 kapsül bulunur. Orzax ilaç firmasına ait bu ürünün menşei Türkiye’dir.

Orzax ilaç firması son zamanlarda gıda takviyeleri ile eczane raflarında yerini almaktadır. Ürünleri doktorlar ve eczacılar tarafından tavsiye edilen güvenilir ürünlerdir.

Gıda takviyelerinin günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaştı. Pandemi döneminde en çok tercih edilen ikili c vitamini ile betaglukan kullanan kişinin vücut savunma sistemine destek olarak direnci artırır. Bu nedenle zararlı mikroplara karşı vücut daha dirençli olur.

Betaglukan artık bir çok kişi tarafından bilinen tanınan bir gıda takviyesidir. Çocuktan yetişkine kadar herkes kullanabilir. Bir çok multivitamin ve benzer ürünlerin içerisinde betaglukanı görmek mümkündür.

Betaglukan nedir?

Betaglukan ekmek mayası hücre duvarından elde edilen bir maddedir. Ekmek mayasında hücre duvarını korumak için görev yapar. İnsan vücudunda da aynı şekilde hücre duvarının korunmasında görev yapar. Böylece hücrelere tutunamayan serbest radikaller, toksinler, kısacası zararlı maddeler c vitaminin antioksidan özelliği sayesinde vücuttan atılabilir.

Betaglukan çalışmalarında cerrahi operasyon sonrasında kullanılabileceği belirtilmiştir. Ameliyat sonrasında hastanın daha çabuk toparlanması, yaraların iyileşmesi ve enfeksiyon oluşmaması için kullanılabilir.

Doktorlar tarafından içeriğinde betaglukan olan gıda takviyeleri çocuk ve yetişkin hastalara önerilmektedir. Genellikle üst solunum yolu hastalıklarında daha çok tercih ediliyor. Grip, soğuk algınlığı, öksürük, boğaz enfeksiyonları ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılabilir.

Birde betaglukan çeşitleri bulunmakta. Kullanan bir çok kişi farkına varmış olabilir. Betaglukan 1.3, betaglukan 1.4 ve betaglukan 1.6 olarak üç çeşittir. Betaglukan 1.3 ve 1.6 olanı maya ve mantarlardan elde edilir. Vücuda daha faydalı olduğu bilinmektedir. Betaglukan 1.4 ise yulaf ve çavdar gibi lif kaynaklarından elde edilmektedir.

İmunol kapsül ne için kullanılır?

En başta bağışıklık güçlendirici ve direnç arttırıcı özelliği ile kullanımı yaygındır. Özellikle hastalıkların yoğun olduğu kış aylarında, kalabalık ortamlarda bulunmak zorunda olan kişilerde, yaşlılarda ve kronik hastalıkları olan kişilerde bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekir. İmunol bu sebeple kullanılabilir.

Grip, soğuk algınlığı, öksürük gibi üst solunum yolu hastalıklarında koruyucu olarak veya hastalık esnasında kullanılabilir.

Bağışıklık sistemi düşük olan ve sık sık hasta olan kişilerde vücudun daha dirençli olması için kullanılabilir.

Özellikle soğuk algınlığına karşı etkili olduğu (içerdiği betaglukan sayesinde) bilinmektedir.

Betaglukan ve c vitamini güçlü bir antioksidan ikiliyi oluşturmaktadır. Betaglukan zararlı maddelerin hücrelere girmesini engellerken, c vitamini de serbest kalan mikropların vücuttan atılmasını saglar.

İmunol kapsül nasıl kullanılır?

Günde 1 adet tok karna tüketilmesi tavsiye edilir.

Yan etkileri var mı?

Herhangi bir yan etki belirtilmemiştir. Hamilelik ve emzirme döneminde doktora danışılmalı, çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır.

25 dereceyi geçmeyen serin, güneş görmeyen ve rutubetsiz ortamlarda saklanmalıdır.

İmunol kapsül hakkında bazı kullanıcı yorumları:

*Sürekli kalabalık yerlerde bulunmak zorunda olduğum için kullanmaya başladım.

*Kullanınca herhangi bir şey hissettirmiyor, yan etki yok, mide bulantısı yok.

*Benim çok şükür bir rahatsızlığım yok ama bu pandemi herkesi korkuttu malum kullanıyoruz.

*Herhangi bir şey hissetmedim iyi ya da kötü.

*Kullanıyoruz ama bir etkisi var mı yok mu bilemiyorum artık.

*Benim yaşlı dedeye aldım bir torba ilaç kullanıyor olmayan hastalığı yok, şimdilik hasta olmuyor bakalım.

*Cam şişe içine koymuşlar, bu firmaya güveniyorum ürünleri güzel.

*Kullanınca herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmıyorsunuz, yan etki vs yapmıyor.

*2. kutuya başladım 1 kutu bitti biraz vücudum rahatladı, dizlerimde ayaklarımda ağrı oluyordu azaldı.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir