Happier kids nedir? Ne için kullanılır?

Happier kids çocuklar için genellikle bağışıklık sistemine destek amaçlı kullanılabilen bir gıda takviyesidir. İçeriğinde bulunan vitamin, mineral ve doğal bitki ekstreleri sayesinde başta bağışıklık sistemi olmak üzere vücuda bir çok yönde fayda sağlar.

İçeriğinin tamamen doğal olduğu firma tarafından belirtilmiştir. Firması Armin İlaç Sanayii Türkiye menşeli bir firmadır. Firma dağıtım yeri İzmir, üretim yeri ise Karabük olarak kutu üzerinde belirtilmiştir. Kutu içerisinde 12 adet çiğnenebilir tablet bulunuyor. Tarım Bakanlığı tarafından onaylıdır.

Çocuklarda okulların açılması ile birlikte hastalıklara yakalanma riski büyük oranda artıyor. Bu nedenle ebeveynler çocukların bağışıklık sistemini güçlü tutmak için gıda takviyesi arayışına giriyor. Doktor ya da eczacı tavsiyesi ile hastalık esnasında ve sağlıklı iken bağışıklık sistemine destek amaçlı kullanılabilen bir çok gıda takviyesi mevcut. Happier kids te bunlardan bir tanesi.

Happier kids içeriği

Pectin

Pektin başta elma posasından veya diğer meyvelerden elde edilen ve su tutucu özelliği olan bir maddedir. Bir çok alanda kullanılan pektin lifli yapısı sayesinde ishal tedavisinde kullanılabildiği belirtilir. Fazla kullanımı kabızlığa neden olabilir. Yüksek pektin içeren meyveler fazla tüketildiğinde bu lifli yapıları nedeniyle kabız yapabiliyor.

Agave bitki ekstresi

Happier kids çiğneme tableti içeriğinin en önemli maddelerinden biridir. Agave bitkisi aloe vera bitkisinde benzeyen sıcak bölgelerde doğal yetişen ve yetiştirilen bir bitkidir. Diğer adı Amerikan aloesi olarak bilinir. Ancak aloe vera bitkisi ile alakası yoktur sadece görünüm benzerliği vardır.

Bitkinin içerisinde tatlı bir sıvı olduğu belirtiliyor. Bu tatlı sıvı bir çok alanda kullanılıyor. Sağlık açısından bir çok faydası bulumakta. Antiseptik özelliğinden dolayı vücuttaki mikropları temizler. İshal karın ağrısı ve şişkinliğe iyi geldiği belirtiliyor. Eskiden halk ilacı olarak diş ağrısında kullanıldığı biliniyor.

Bal

Bilindiği gibi boğazımız ağrıdığı zaman evde ilk aradığımız besinlerden biridir. Bal mikrop öldürücü ve yumuşatıcı etkiye sahip olduğundan öksürük ve boğaz ağrısında fayda sağladığı bilinir. Ayrıca antioksidan özelliği sayesinde mikropları vücuttan uzaklaştırır.

Zinc (Çinko)

Çinko günümüzde en önemli minerallerden biridir. Vücudun sağlıklı çalışması için bir çok organ ve sistem tarafından kullanılır. En başta bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hastalığın vücuda vermiş olduğu harabiyetin onarımında fayda sağlar. Günlük yiyeceklerden alamıyorsak bir besin takviyesi olarak alınmasında fayda olduğunu uzmanlar belirtiyor.

C vitamini

Vücudun direncinin artması ve güçlenmesi açısından en önemli vitaminlerden biridir. Vücuttan atıldığı için günlük c vitamini düzenli olarak besinlerden eğer alamıyorsak gıda takviyesi olarak alınması gerektiği belirtiliyor. Hastalık zamanında normal zamana göre daha fazla c vitamini alınması gerekiyor.

Sambucus nigra

Karamürver ya da mürver meyvesi olarak ta bilinir. Günümüzde bir çok gıda takviyesinin içerisinde yer alır. Bağışıklık güçlendirici olarak vücuda fayda sağlar. Hastalık esnasında kullanıldığında vücuda direnç sağlar. Sağlıklı iken daha zinde ve mikroplara karşı dirençli bir bünye oluşmasına yardımcı olur.

Happier kids ne için kullanılır?

Öksürük

Kuru öksürükte yumuşatıcı olarak balgamlı öksürükte balgam sökmeyi kolaylaştırma amaçlı kullanılabilir. Boğazları yumuşatarak öksürüğün boğazlarda oluşturabilecek tahribatını azaltır.

Soğuk algınlığı

Grip ve soğuk algınlığından dolayı oluşan ağrıları ve halsizliği azaltır. Vücudun direncini artırarak hastalığa karşı daha dayanıklı hale getirir.

Boğaz ağrısı

Boğazda oluşan tahriş ve ağrı durumlarında boğazı yumuşatır ve rahatsızlık hissini azaltır. Daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur.

Bağışıklığa destek

Vücudun direncinin yüksek olması ve bağışıklığın güçlü olması için bazı vitamin ve minerallere vücudun ihtiyacı vardır. Bunların dışında bağışıklık sistemini destekleyen diğer maddeler de happier kids çiğneme tableti içeriğinde bulunuyor. Bağışıklık sistemini normal fonksiyonunu yerine getirdiğinde insan vücudu virüs ve bakterilere karşı daha dirençli olur.

Happier kids nasıl kullanılır?

4 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu belirtilmiştir. Günde 1 adet tok karna verilebilir. Detaylı bilgi için firmayı arayabilirsiniz.

Yan etkisi konusunda firma herhangi bir açıklama yapmamış. Tarım Bakanlığı onaylı gıda takviyelerinde yan etki belirtilmiyor.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.