Grintuss pediyatrik şurup kullananlar yorumlar

Doğal öksürük şuruplarına bir yenisi daha eklendi Grintuss pediyatrik şurup. İçeriğinde bal ve çeşitli bitkiler mevcut. Her türlü öksürükte kullanılabileceği kutu üzerinde belirtilmiş.

Grintuss pediyatrik şurup nedir?

Abdi İbrahim firmasına ait bitkisel öksürük şurubu. Kuru ve balgamlı öksürükte kullanılabiliyor. Doğal olduğu için herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı belirtiliyor. Gluten içermediği için çölyak hastaları kullanabiliyor.

1 yaş altı çocuklar için kullanım şekli belirtilmemiş bu nedenle 1 yaş altı çocuklara verirken doktora danışmakta fayda var. 1 yaş üstü çocuklara yönelik olduğu görülüyor. 6 yaş üstü çocuklarda kullanım şekli artıyor. 12 yaş ve üstü kişiler için yetişkin formu mevcut.

grintuss pediyatrik öksürük şurubu

Grintuss şurup ne için kullanılır?

Kuru öksürük

Kuru öksürük bazen şiddetli, bazen boğazda bir gıcık dediğimiz durumdan kaynaklanan, bazende alerjik olabilen bir öksürük türüdür. Öksürük çocuklarda boğazlarda tahrişe neden olur ve rahatsız edici olabilir. Bu nedenle öksürüğü azaltmak için öksürük şurupları kullanılır.

Balgamlı öksürük

Grintuss pediyatrik şurup balgamlı öksürükte kullanılabileceği belirtilmiştir. İçeriğindeki doğal maddelerin özelliğine bakılacak olursa balgamı yumuşatıyor ve daha kolay sökülmesini sağlıyor.

Grintuss pediyatrik şurup içeriği

Bal

bal

Bilindiği üzere çok faydalı bir besindir. Başta öksürük için kullanırız. Hatta içerisine farklı baharat, sebze, vs katarak öksürük için daha faydalı olmasını sağlarız.

Balın yumuşatıcı etkisi sayesinde solunum yolları rahatlar, öksürük yumuşar ve azalır. Ayrıca bal antimikrobiyal özelliğe sahip olduğundan öksürüğe neden olan mikropları temizler.

Grindelya çiçeği

Grindelya çiçeği

Anavatanı Kuzey Amerika olan bu bitkiye ülkemizde de rastlamak mümkün. Papatyagillerden sarı çiçekleri olan bir bitki. Çiçeğin toprak üstünde kalan kısımları balgamlı öksürükte yatıştırıcı ve yumuşatıcı olarak kullanılır.

Ayrıca grindelya çiçeği soğuk algınlığı için kullanılabileceği belirtilmiştir.

Sinirotu

mızrak yapraklı sinir otu (Plantago Lanceolata)

Mızrak yapraklı sinir otu ülkemizde bazı bölgelerde görülür. Genellikle yeşil çayırlarda ve sulak alanlarda görülür. Eskiden solunum yolu hastalıklarında halk ilacı olarak kullanılmıştır. Ayrıca yapraklarının ağrı kesici ve yara iyileştirici özelliğinden faydalanılmıştır. Fazla kullanıldığında musil etkisi yapabilir. Karın ağrısı ve ishal görülebilir.

Ölmez çiçek

ölmez çiçek (Helichrysum italicum)

Yine papatyagillerden olan bir çiçek ve öksürük tedavisinde kullanılan bir bitki. Papatyagillerden olan çiçekler genellikle yumuşatıcı özelliğinden dolayı öksürükte ve sindirim sorunlarında kullanılıyor.

Ülkemizde kayalık, kuru ve taşlı topraklı alanlarda görülebilir. Eskilerden beri alerji soğuk algınlığı ve öksürük gibi rahatsızlıklarda kullanıldığı bilinir. Araştırmalar sonucunda ağrı kesici, alerji giderici, mikrop öldürücü, balgam söktürücü ve bağırsak yumuşatıcı özelliğe sahip olduğu söylenmektedir.

Avrupa’da kullanımı oldukça yaygın olan bu bitkinin iltihap ve enfeksiyonlara karşı etkili olduğu bilinir ve kullanılır.

Nasıl kullanılır?

1-6 yaş arası çocuklarda günde 2, 3 yada 4 kez 1 ölçek (5ml) verilebilir. 6 yaşından büyük çocuklarda yine günde 4 defaya kadar 2 ölçek (10ml) verilebilir. Sabah, öğle, akşam ve son dozu gece yatarken verilmesi uygun olacağı belirtilmiştir. Aç yada tok fark etmez.

Grintuss pediyatrik şurup yan etkileri

Doğal olduğu için herhangi bir yan etki belirtilmemiştir. Kullanım dozunun dışına çıkmayın. Alerjik reaksiyon görülürse doktorunuza başvurun.

Çocukların ulaşamayacağı, serin, güneş görmeyen, rutubetsiz ortamlarda saklayın. Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kullanmayın. Ürünün kapağı açıldıktan sonra 3 ay içinde tüketin, tüketilmezse imha edin.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

2 thoughts on “Grintuss pediyatrik şurup kullananlar yorumlar

 • 2 Temmuz 2022 tarihinde, saat 1:34 PM
  Permalink

  5 yaş kızıma başladım cuma günü 1 temmuz 2022 doktor tavsiyesi sanki öksürük dahada arttı gece nin yarısı öksürük ile geçti bu normal bir durum mu bilemedim..

  Yanıtla
 • 13 Mart 2022 tarihinde, saat 2:02 AM
  Permalink

  Ürünü 5 buçuk aylık bebeğime 2 buçuk ml içirebiliyormuyum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.