incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

KozmetikSağlık

Galebe krem kullananlar yorumlar

Uraw kozmetik firmasına ait yeni bir ürün Galebe krem. Cilt bakım kremi olarak kullanılır. İçeriğinde centella asiatica (gotu kola ekstresi) bulunuyor. Bu madde cildin onarımını sağlayıp dokuları iyileştiriyor.

Galebe krem nedir?

Galebe krem bir cilt bakım kremidir. Cilt dokularını onarıcı ve hasar gören cildin tedavisi için kullanılan yarı bitkisel içerikli cilt kremidir.

İçeriği nedir?

Panthenol

Hemen hemen tüm cilt bakım kremlerinin içerisinde bulunan bu madde genellikle hasar görmüş cildin nemlenmesini sağlar ve onarır. Aslında panthenol bir vitamindir. B5 vitamini olan panthenol dönüştürülerek hem ağızdan alınan türü elde edilir hem de cilt için kullanılacak olan dekspanthenol gibi farklı kimyasal yapıda bulunabilir.

Panthenol günümüzde kozmetik dünyasının bir vazgeçilmezi haline geldi. Etkisi ciddi anlamda çok iyi. Örneğin kışın soğuktan kuruyan ellerinize sürdüğünüzde ellerinizi yumuşacık yapıyor ve güzel görünüm kazandırıyor. Üstelik cilde emilimi de çok iyi. Cildin dışında kalıp rahatsız etmiyor.

Centella asiatica

centella asiatica (gotu kola ekstresi)

Centella asiatica yani gotu kola bitki ekstresi de denebilir. Bildiğimiz madecassol kremin içindeki madde. Bitkinin kökleri ve toprak üstünde kalan kısımları çoğunlukla akne ve sivilce tedavisinde uzun yıllardan beri kullanılıyor. Cildin daha kısa sürede toparlanıp iyileşmesine destek oluyor. Aynı zamanda yanıklar için kullanılabileceği belirtilmiştir. Yanık tedavisinde dokunun iyileşmesi ve iz kalmaması açısından kullanılabilir. Cilt bakımı için kullanılacak en iyi maddelerden biri.

Sarı kantaron özü

sarı kantaron bitkisi yağı

Bu bitkiye ülkemizde rastlamak mümkün. Genellikle dere kenarları ve sulak alanlarda kendiliğinden yetişir. Sarı renkli çiçekleri olan günümüzde kullanımı gittikçe yaygınlaşan bir bitkidir. Bitkinin genelde yağı kullanılıyor. Yağı içilirse depresyona ve uyku bozukluğuna karşı etkili olabiliyor. Eskiden menopoz dönemindeki kadınlar için bu bitkinin önemli bir yeri olduğu söyleniyor. Menopoz döneminde yaşanan sorunları azalttığı ve ruhsal açıdan fayda sağladığı biliniyor.

Sarı kantaron bitkisinin yağı güneş yanıklarında ve ağrı kesici özelliğinden günümüzde sıkça faydalanılıyor. Cildi yatıştırır yumuşatır. Yanıklarda kullanılması Alman E komisyonu tarafından onaylanmıştır.

Adaçayı yağı

adaçayı yağı (acı elma yağı)

Adaçayı ülkemizin çeşitli bölgelerinde dağlık alanlarda yetişen kalın yapraklı bir bitkidir. Sağlık açısından yapraklarından faydalanılır. Yaprakların sindirim sorunları iyi geldiği bilinir. Adaçayı yağı ya da acı elma yağı da denebilir. Yapraklarından elde edilen yağ cilt için antiseptik yani mikrop öldürücü ve yara iyileştirici özelliğe sahiptir.

Galebe krem ne işe yarar?

Cildi yeniler

İçeriğindeki maddelerin cildi yenileme özelliği bulunuyor. Kuru yıpranmış ve hasar görmüş cildi kullanıldığı andan itibaren iyileştiriyor.

Cildi korur

Nemli cilt dış etkenlere karşı daha dayanıklıdır. Kuru cilt çabuk çatlar ve bozulur. Galebe krem cildi nemlendirir ve nemli kalmasını sağlar. Bu neden cildin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olur.

Akne ve sivilceler

Galebe krem akneli ciltlerde oldukça etkili olduğu belirtilmiştir. İçeriğinde bakılacak olursa akneli ciltleri iyileştirecek maddeler mevcut. Sivilcelerin azalması ve iyileşmesi ile ayrıca iz kalmasını da engelleyebilir.

Yanıklarda

Birinci ve ikinci derece yanıklarda ve güneş yanıklarında etkili olduğu söylenmektedir. İçeriğinde bulunan kantaron yağı yanık iyileştirici özelliğe sahip, diğer maddeler ise doku iyileştirici olarak iş görüyor. Bu nedenle yanıklarda fayda sağlar. Ayrıca ağrı kesici etki de gösterir bu sayede yanık ağrıları azalır.

galebe onarıcı krem

Diğer kullanım alanları

Yatak yaralarında yara iyileştirici ve ağrıları azaltıcı etkisi ile kullanılabilir.

Doğumdan sonra meme ucu çatlaklarına karşı kullanılabilir.

Küçük yaralarda kullanılabilir.

Sünnet olan çocuklarda sünnet sonra iyileşme için kullanılabilir.

Soğuk havalarda cilt çatlaklarının önlenmesi ve oluşan çatlakların giderilmesi amacıyla kullanılabilir.

Egzamalı ciltte yatıştırıcı ve nemlendirici olarak kullanılabilir.

Ve bunlar gibi küçük cilt lezyonlarında kullanılabilir.

Madeleb krem nasıl kullanılır?

Günlük koruyucu nemlendirici olarak kullanacaksanız gün içinde sık sık sürebilirsiniz. Sorunlu bölgeye onarıcı olarak kullanacaksanız gece yatarken sürmeniz daha doğru olur.

Galebe kremi günde bir kaç defa sürebilirsiniz. Dairesel hareketlerle sürüldüğünde cilt tarafından anında emilecektir.

Yan etkisi var mı?

Herhangi bir yan etki belirtilmemiştir. Kremi güneşe maruz bırakmayın, serin ve kuru yerde saklayın. Kullanmayacağınız zaman kapağını kapalı tutun.Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kullanmayın.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorum yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir