Galactago damla kullananlar / Ne işe yarar?

Galactago damla, içeriğinde bitki ekstreleri bulunan, emziren anneler için süt arttırıcı bir gıda takviyesidir. İçeriğinde 7 çeşit bitki ekstresi, c vitamini ve betaglukan bulunur.

Salus ilaç firmasına ait menşei Türkiye’dir. 100 ml şişe içerisine konulmuş damlalığı içindedir.

Galactago içeriği

1- C vitamini: En önemli vitaminlerden biridir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinden tutun da, yaraların iyileşmesine kadar faydaları say say bitmez.

2- Rezene: Anne ve bebek ürünlerinin bir çoğunda bulunur. Anneler için süt arttırıcı, bebekler için gaz giderici ve uyku verici olarak kullanımı yaygındır.

3- Beta-glukan: Bağışıklık güçlendiren doğal olarak elde edilen bir maddedir. Bir çok kişinin bildiği gibi ekmek mayasının hücre duvarından elde edilir. Günümüzde gıda takviyeleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

4- Hayıt ekstresi: Zayıflatıcı etkisi olduğu bilinir. Genellikle kadın hastalıklarında fayda sağlar. Menopoz döneminde, adet kanaması sorunlarında kullanılır. Ayrıca anne sütü arttırıcı ve uyku verici özelliği olduğu bilinir.

5- Çemen: Baklagiller grubundan bir bitkidir. Şeker hastalığında fayda sağlaması ile bilinir. Şeker düşürücü etkisinin yanı sıra kolesterol düşürücü etkisi ve iştah açıcı etkisi de belirtilmiştir.

6- Roybos ekstresi: Afrika’da yetişen çalı görünümlü bir bitkidir. Yerli halk tarafından yaygın olarak kullanılır. Antioksidan özelliği en bilinen faydasıdır. Yatıştırıcı, gaz giderici ve sindirim sorunlarına karşı kullanılmaktadır.

7- Keçi Sedef otu: Yine baklagillerden bir bitki. Halk arasında şeker düşürücü etkisi ile bilinir. Bir diğer faydası da anne sütünü artırıcı etkisidir.

8- Mine çiçeği: Dağlarda, kırlarda bu bitkiyi gördüğünüzde belki üzerine basarak geçersiniz. Ama faydalarını öğrendikten sonra bu davranıştan vazgeçersiniz. Yorgunluğa, halsizliğe, bitkinliğe, uykusuzluğa, strese, gerginliğe, soğuk algınlığına, öksürüğe, sindirime, adet ağrılarına ve adet düzenleme gibi günümüzün en önemli problemlerine fayda sağlayabilir bu bitki.

9- Arpa: Arpanın süt artırıcı özelliği olduğu hemen hemen herkes tarafından bilinir. İnek, koyun gibi hayvanlara doğumdan sonra süt yapsın diye arpa verilir. Aynı durum insanlar için de geçerlidir.

Galactago damla ne işe yarar?

Süt artırıcı

Süt artırıcı ürünlerin arasında bir tanesi galactago damla. Emziren annelerin bir çoğunda süt yetmezliği olabiliyor. Süt yetmezliğinin nedenleri arasında doğum sonrası stres, yeterli beslenmeme, vücudun günlük su ihtiyacını karşılamamak, uykusuzluk gibi nedenler anne sütünün vücut tarafından yeterli miktarda üretilmemesine neden olabiliyor. Böyle durumlarda süt arttırmak için çeşitli gıda takviyelerine başvurulur ya da bebeğe ek mama takviyesi verilir.

Sindirime yardımcı

Emziren annelerin yediği besinler süte karıştığından bebeğe de geçiyor. Galactago damla içeriğinde bulunan bitkisel sindirim düzenleyiciler bebeğin gaz sancısının giderilmesine yardımcı olur.

Rahat Uyku

Gaz sancısı olmayan ve anne sütüyle yeterince doyan bebeklerde uyumamak için bir neden bu yoktur. Yalnız uykuya dalma problemi yaşayan bebekler annenin kullandığı galactago damla ile daha rahat uyurlar.

Bağışıklık

İçeriğindeki c vitamini ve betaglukan sayesinde anne ve bebeğin bağışıkları artar.

Galactago damla kullanımı

Günde 3 kez 1 su bardağı suya 15 damla damlatılıp içilebilir.

Açıldıktan sonra uzun süre bekletmeyin.

Güneş görmeyen, oda sıcaklığında, nemsiz ortamlarda saklayın.

Galactago damla soru-cevap

Yan etkisi var mı?

Herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir. Önerilen kullanım dozunu aşmayın.

Tadı nasıl?

Portakal aroması ve şeker içerir.

Aç karna mı tok mu?

Aç veya tok karna alınabilir.

Kilo aldırır mı?

Bu konu hakkında herhangi bir açıklama belirtilmemiştir. Bunu en iyi şekilde anlamak için kullanıcı yorumlarına göz atmak gerekir. İçeriğindeki maddelere bakılırsa kilo aldırabilecek yada iştah açma özelliği olan bir iki madde var. İçeriğinde hayıt özü var o da zayıflatır. Anneler emzirme döneminde çok rahat kilo verebilir. Doğum yapan anne vücudu buna müsaittir.

Galactago fiyatı nedir?

Fiyatı için tıklayınız.

Ne zaman etki gösteremeye başlar?

Kullanmaya başlandığı andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Düzenli kullanımda en iyi etkiyi görürsünüz.

Nerede satılır?

Eczanelerde bulabilirsiniz.

Sizde bu ürünü kullandıysanız yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

One thought on “Galactago damla kullananlar / Ne işe yarar?

  • 14 Şubat 2021 tarihinde, saat 4:27 PM
    Permalink

    Bitkilere alerjim var sütüm az kullanmak istiyorum humana stil tea mi yok sa galactago mu tereddütte kaldım

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.