incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Kozmetik

Fazıl çil kremi kullanıcı yorumları

Genellikle açık tenli kişilerde yaz aylarında güneşin etkisiyle belirgin olan çillerin görünümünü azaltmak için Fazıl çil kremi kişilerin tercihleri arasında yer alıyor. Firmanın Fazıl çil 50 faktör güneş koruyucu kremide mevcut. Bu iki ürün için kullanıcı yorumları yeni kullanmaya başlayacak olanlar için soru işaretlerinin giderilmesi açısından önem taşıyor.

Fazıl çil kremi nedir?

İçeriğinde alkol, su, papatya yağı, parafin, gliserin, çinko oksit gibi maddeler bulunuyor. Aslında bakılacak olursa bir çok kozmetik üründeki maddeler ile hemen hemen aynı. Fazıl çil kremini güvenilir yapan 80 yıllık geçmişidir.

Ne işe yarar?

Cildin 5 tona kadar beyazlamasını sağlar. Bu sayede çiller daha az belirgin olur.

Çil tedavisinde güneş koruyucu kremin önemi büyüktür. Çillerin belirgin olmasını engellemek ve güneşten kaynaklanan lekelerin oluşmasını önlemek için güneş koruyucu krem kullanılması gerekir. Leke tedavisi, akne tedavisi, atopik dermatit, çil tedavisi ve diğer cilt tedavilerinde doktorların ilk önerdiği güneş koruyucu kremdir.

Güneş koruyucu özellikle cildinde çil olan açık tenli kişilerde şiddetle önerilir. Aksi halde diğer tedaviler başarısız olur. Fazıl çil kremi kullanırken mutlaka güneş koruyucu krem kullanmanız önerilir. İllaki kremi aldım güneş koruyucu da Fazıl çil marka güneş koruyucu alınması gerekiyor diye düşünmeyin. Herhangi bir güneş koruyucu kullanabilirsiniz. Önemli olan cildinize uygun olması, kalitesi ve güvenilirliği.

fazıl çil kremi

Fazıl çil kremi lekelere iyi gelir mi?

Leke tedavisi leke giderici olarak kullanılabilir. Leke tedavisi için yine güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Birlikte kullanıldığında leke tedavisinde iyi sonuçlar alınabilir.

Nasıl kullanılır?

Sabah ve akşam sürülmelidir. Kullanmadan önce cildinizi sabun veya yüz temizleme jeli ile temizleyin. Fazıl çil kremini yumuşak dairesel hareketlerle cildinize sürün. Biraz bekleyip üzerine güneş koruyucu krem kullanın. Akşam güneş kremi kullanılmasına gerek yok.

Güneş kreminin etkisi akşama kadar sürmeyebilir. Yaz aylarında terlemenin de etkisi ile sürdüğünüz kremin etkisi azalabilir. Bu yüzden gün içinde bir kaç defa daha güneş koruyucu sürün.

Yan etkileri

Bilinen bir yan etkisi yoktur. İçeriğindeki maddelere karşı alerjiniz varsa ciltte kaşınma kızarıklık yapabilir. Bunu anlamak için kolunuzda parmak ucu kadar bir yere sürün ve biraz bekleyin. Sonuca göre hareket edersiniz.

Çil tedavisi için diğer yöntemler

Çil tedavisinde kalıcı yöntem arayanlar ilk olarak lazer tedavisine başvuruyor. Lazer tedavisinde bir çok kişi sonuç alıyor. Uzman doktor tarafından yapılan lazer tedavisinin farklı yöntemleri mevcut. Yüzdeki çillerin durumuna göre bir tedavi şekli belirleniyor.

Çil tedavisinde diğer yöntem ise kriyoterapi denilen dondurma tedavisidir. Bu tedavi esnasında sıvı azot gazı kullanılır. -200 dereceye varan bir soğukluk vererek dokuyu dondurur. Bu işlem sonrasında lekeli olan dokular donarak ölüyor. Ölen dokuların yerine vücut yeni sağlıklı doku oluşturuyor.

Çil tedavisinde en çok kullanılan bu iki yöntemdir. Bunlara kesin gözüyle bakılır.

Sizde Fazıl çil kremi kullandıysanız konu altından yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir