Easyfishoil çiğneme tableti kullananlar

Easyfishoil nedir?

Easyfishoil çiğneme tablet, içeriğinde omega 3 bulunan, 3 yaş üzeri çocuklar ve yetişkin formu da bulunan bir gıda takviyesidir. 1 kutuda 30 adet çiğnenebilir tablet bulunur.

İçinde jelleştirici olarak sığır jelatini bulunur. Portakal ve limon aromalı, tatlandırıcı ve renklendirici içerir. Easyvit Sağlık Ürünleri şirketinin Norveç’ten ithal ettiği Vitux üretici firmasına ait bir ürün.

Easyfishoil çiğneme tabletinin günümüzde 6 çeşidi bulunmaktadır.

Bunlar:

Easyfishoil omega 3 ve D vitamini bulunan çiğneme tableti

Çocuklar için olan formudur. 3-10 yaş arası çocuklar için omega 3 ve D vitamini desteği. İçeriğinde toplam 600 mg balık yağı bulunur. 600 mg balık yağı içinde 378 mg omega 3 (EPA 59,5 mg DHA 270,9 mg) ve 200 İÜ D vitamini bulunur. Portakal ve limon aromalıdır. Kullanımı: günde 1 adet tok karna verilebilir.

Easyfishoil Q balık yağı ve B vitamini içeren çiğneme tableti

4-10 yaş arası çocuklar için çiğneme tabletidir. İçeriğinde 655 mg balık yağı, 41,25 mg kolin katyonu, 1,3 mg B6 vitamini, 2,5 mg B12 vitamini, 200 mcg folik asit bulunur. Kolit katyonu ilk defa duymuş olabilirsiniz. Kolin katyonu bir B vitaminidir. Genellikle yumurta sarısında bulunduğu söylenmektedir. Kutu içinde 30 adet jel tablet bulunur. Kullanımı günde 1 adet tercihen tok karna verilebilir. Fazla kullanımı ishal yapabilir.

Easyfishoil balık yağı, betaglukan ve vitaminler içeren çiğneme tableti

İçeriğinde 475 mg balık yağı, 50 mg betaglukan, 500.mcg a vitamini, 15 mg c vitamini, 12,5 mcg D vitamini bulunur. Kutuda 30 adet jel tableti bulunur. 4-10 yaş arası çocuklar için uygundur. Kutu içinde 30 adet 45 gram jel tablet bulunur. Kullanımı günde 1 adet tok karna çiğnenmelidir.

Betaglukan, ekmek mayasının hücre duvarından doğal olarak elde edilen bir maddedir. Bağışıklık sistemine destek olarak ve vücudun direncini artırır.

Easyfishoil multi çiğneme tableti

İçeriğinde balık yağı ve vitaminlerin bulunduğu bir jel tablettir.4-10 yaş arası çocuklar için uygundur. Günde 1 tablet yemekten sonra çiğnenebilir.

içindekiler: 315 mg omega 3, kolin 20 mg, A vitamini 400 mcg, D3 vitamini 5 mcg, C vitamini 15 mcg, E vitamini 6 mg, B3 vitamini 3 mg, B6 vitamini 0,8 mg, Biotin 30 mcg, Folik asit 150 mcg, B12 vitamini 1,5 mcg.

Easyfishoil adult omega 3 ve d vitamini içeren çiğneme tableti

Yetişkinler için olan formülüdür. İçeriğinde 800 mg balık yağı ve 400 İÜ D vitamini bulunur. Kutu içinde 30 adet 51 gram jel tablet bulunur. Günde 1 adet tok karna çiğnenebilir.

EasyDefence betaglukan ve vitamin içeren çiğneme tableti

Easydefence çiğneme tabletinin bu formunda balık yağı yoktur. Betaglukan A, D ve E vitamini içerir. Bağışıklık sistemine destek olmak amaçlı kullanılır. Yetişkinler 2 adet, çocuklar ise 1 adet çiğneyebilir.

Neden balık yağı kullanmalıyız?

Genellikle soğuk deniz canlılarından elde edilir. Elde edilen balıklardan bazıları somon balığı, morina balığı, ton balığı gibi derin ve soğuk deniz balıklarıdır. Balık yağı üreten ülke genellikle Norveç olarak bilinir.

Balık yağı üretiminde balıkların gövde ve karaciğer yağı kullanılır. Bazı firmalar gövde yağını bazı firmalar karaciğer yağından faydalanmıştır.

Balık yağının içerisinde belirli miktarda omega 3 bulunur. Omega 3 içeren gıda takviyelerinin günümüzde kullanımı yaygınlaşmıştır. Gerek doktor tavsiyesi, gerek eczacı tavsiyesi ile bu ürünler bir çok çocuk ve yetişkin tarafından kullanılmaya başlandı.

Omega 3 vücut tarafından üretilmeyen ve deniz ürünleri haricinde bir kaç besinde bulunan bir yağ asididir. Vücut için önemli faydaları bulunan bu yağ asidinin ek olarak alınması tavsiye edilmektedir.

Yetişkinlerde kalp damar ve beyin, göz sağlığı için kullanılmaktadır. Çocuklarda ise beden ve zihin gelişimine destek olması amaçlı kullanılan bir takviye edici gıdadır.

One thought on “Easyfishoil çiğneme tableti kullananlar

  • 31 Ocak 2021 tarihinde, saat 7:32 PM
    Permalink

    Reklam var diye ürünün fiyatını acayip şişirmişler içeriğinde omega 3 çok az var bence bu fiyata değmez.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.