incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Boymax nedir? Boy uzatır mı? Kilo Aldırır mı?

Boymax nedir?

Boymax, içeriğinde bitkisel karışım bulunan toz halinde kullanıma hazır bir takviyedir. İçeriğindeki karışım çocuklarda boy uzamasına katkı sağladığı belirtilmiştir.

Nurs lokman firmasına ait, kutu içinde 350 gram toz bulunur. Bitkisel karışıma ek olarak polen ilavelidir.

Boymax içeriği nedir?

 • Harnup tozu
 • Buğday unu
 • Çavdar unu
 • Nohut unu
 • Soya unu
 • Karanfil tozu
 • Tarçın tozu
 • Yulaf unu
 • Keten tohumu

İçeriğine bakılacak olursa harnup tozu yani keçiboynuzu tozu bulunuyor. Keçi boynuzunun bilindiği gibi kan yapıcı ve iştah açıcı etkisi var. Belki bu sayede boy uzamasına destek olabilir.

Buğday unu, nohut unu ve soya unu protein desteği amaçlanarak içeriğine konulmuş olabilir. Çavdar ve nohut unu protein açısından zengin gıdalar olduğu için tercih edilmiş gibi.

Yulaf unu ve keten tohumu besleyici özelliğinden dolayı içeriğinde yer alıyor olabilir.

Karanfil ve tarçının teskin edici kokusundan dolayı iştah açıcı etki gösterebilir.

Boymax nasıl etki gösterir?

İçeriğine bakılacak olursa iştah açıcı ve kilo aldırıcı etki gösterir. Ancak boy uzaması için önerilen bazı aminoasitler ve vitamin- mineraller var. Bunlar boymaxta bulunmuyor.

Boymax internetten biraz araştırdığımda farklı içerikler ve bilgilerle karşılaştığımı söylemek isterim. Bazı sitelerde içeriğindeki bitkisel maddeler yer alırken bazılarında ise vitaminlerin ve minerallerin olduğunu belirtmişlerdir. Sanıyorum ki bu belirtilen vitamin ve mineraller içeriğindeki bitkisel maddelerin içerdiği düşünüldüğü vitamin ve minerallerdir.

İçeriğindeki karanfil ve tarçın çocuklarda iştahı tetikler ve biraz olsun açılmasına destek olur. Çocuklar gelişime meyilli olduklarından iştahın açılması ile yeterli beslenme sağlandığında boy uzaması görülebilir.

Çocuklarda boy uzaması için gerekli olan en önemli besinler, kalsiyum içerikli besinlerdir. Kemik yapısının en önemli minerallerinden olan kalsiyum çocuklara en çok inek sütü ile veriliyor. İnek sütünde bulunan proteinler ve kalsiyum çocuklarda boy uzamasını destekliyor.

Bazı çocuklarda inek sütü içmek istemeyebilir ya da alerjisi olabilir. Bu durumlarda devreye boymax gibi takviyeler girer.

Boymax yan etkisi olur mu?

Çocuklara verilen her ürün dikkatli bir şekilde verilmelidir. Günümüzde alerjik bünyesi olan çocuk sayısı oldukça fazla. İçeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjisi varsa vermeyin.

İlk defa vereceğim diyorsanız ilk başta çok az miktar verip ( çeyrek çay kaşığı) bir müddet bekleyip herhangi bir alerjik reaksiyon görülmezse tam doz kullanabilirsiniz.

Çocuğunuzda herhangi bir bağırsak bozukluğu varsa doktora danışmadan kullanmayın.

Kullanmaya başlayınca olumsuz bir durumla karşılaşırsanız kullanmayı bırakın ve doktora başvurun.

Nasıl kullanılır?

Firma tarafından belirtilen kullanım şekli sabah ve akşamdır. Küçük çocuklarda sabah akşam 1 çay kaşığı 10 yaşından büyük çocuklarda ise sabah akşam 1 tatlı kaşığı verilebilir. Süte karıştırmak çocuklarında kalsiyum alması açısından daha iyi olacaktır. Süt olmazsa meyve suyu ve bal ile karıştırılabilir. Yemeklerden bir müddet sonra verebilirsiniz.

Çocuklarda boy uzaması nasıl gerçekleşir?

Boy uzamasında en önemli faktör genetik yapıdır. Anne ve babanın genleri çocuklarında vücut yapısının belirlenmesinde etkili olur.

Çocuklarda boy uzamasına destek amaçlı boymax haricinde vitaminler, mineraller ve bazı aminoasitler verilebilir. Ancak belirli bir yere kadar boy uzatılabilir.

Önemli olan hızlı bir şekilde boy uzatmak değil, kemik yapısının sağlıklı ve güçlü olmasıdır. Kemik yapısının sağlam olması için yeterli bir beslenme önemlidir. Yeterli beslenme yoksa kemik yapısının sağlıklı olması beklenemez.

Son olarak çocuklarda gelişime ve ve boy uzamasına yardımcı olan boymax bitkisel içerikli takviyenin kullanıcı yorumları oldukça önemlidir. Bir ürünü kullanıcı deneyimine göre değerlendirme o ürün hakkında daha fazla bilgi edinmeyi sağlar.

Sizde bu ürünü kullandıysanız konu altından yorumunuzu belirtebilirsiniz.

6 thoughts on “Boymax nedir? Boy uzatır mı? Kilo Aldırır mı?

 • Şahin

  Ben kullandım 1.63 tü boyum 2 kutu tükettikden sonra 1.70 oldum.
  Süte karıştırıp içiyordum.

  Yanıtla
 • Semih

  Biz aldık çocuğa bir kutu bitirdik tadında sorun yok çocukta bir gelişme olmadı balık yağı şurubu ile vitamin veriyorum

  Yanıtla
 • Arif

  Boymax ne işe yarar içeriği hakkında çok bilgi yok!! bu tür ürünlere hiç bir zaman güvenmemişimdir internetten birazaraştırayım dedim hani televizyon ürünleri var ya 5 kilo bal 100 lira ona benziyor.

  Yanıtla
 • Eslem

  ben kızıma kullanmak istiyorum ama neden se hiç inanasım gelmiyor bu ürünlere bir kaç eczaneye sordum ne olduğunu bile bilmiyorlar internetten kullanıcı yorumları arıyorum bulamıyorum hiç bir bilgi yok.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir