Bioxcin Quantum çeşitleri kullananlar yorumlar

Bioxcin Quantum şampuan

Bioxcin, herkesin bildiği üzere saç dökülmesi alanında uzmanlaşmış bir firmadır. Bu konudaki inceleme ve araştırmalarını sürdürmektedir. Sürekli olarak yenilik peşinde koşan Biota Laboratuvarının son buluşu olan Biocomplex B11 sayesinde şampuanlarının içeriğini güçlendirmiştir.

Quantum şampuanların bir özelliği de peptit formülü sayesinde saçlara tutunur. Böylece yıkama sonrası sizde saçlarınızda kalınlaşma olduğunu fark edebilirsiniz.

Biocomplex B11 nedir?

Biocomplex B11 içerisinde vitamin, mineral, balık yağı ve flavonoidler bulunur. Bu maddeler saçların güçlenmesini ve saç köklerinin beslenmesini sağlar. Saç tellerinde dış etkenlerden oluşabilecek hasarı önler ve saç dökülmesine karşı etkili bir kombinedir.

Çeşitleri

Yağlı saçlar için şampuan

Yağlı saçlar erkek/bayan bir çok kişinin sorunudur. Saçların yağlanması saç derisinden salgılanan sebumdan kaynaklanır. Sebum, saçların kurumasını önler, kırılganlığını azaltır, ve dış etkenlerden korur. Sebum fazla salgıladığında saç diplerinde yağlanmaya neden olur. Bu durum saç derisinin hava almamasına ve saç diplerinin kaşınması gibi rahatsızlık verici durumlara neden olur.

Bioxcin quantum bio-aktiv yağlı saçlar için şampuan sebum dengesini sağlayarak aşırı yağlanmayı azaltır. Saç diplerinde aşırı yağlanma olan kişilerin tercih etmesi gereken şampuandır.

Nasıl kullanılır?

Saçları ıslatıp bir miktar sürün. Yağlı saç tiplerinde tek yıkama yeterli olmayabilir. Bu yüzden birkaç defa tekrarlamakta fayda var. Saç diplerine hafifçe masaj yaparak ovun ve bol su ile durulayın. İkinci yıkamada saçlara sürdükten sonra 1-2 dakika bekletilmesinde fayda var.

Kuru/normal saçlar için şampuan

Kuru saçlarda kırılganlık artar, dış etkenlere karşı daha zayıf olur. Kuru saçların nedeni ise sebum dengesinin tam olarak sağlanmamasıdır. Bioxcin quantum kuru/normal saçlar için şampuan sebum düzeyini dengeler, saçların nemli olmasını sağlar ve dayanıklılığı artırır. Kuru ve normal saç tiplerine sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken şampuandır.

Kullanımı: saçları ıslatıp bir miktar sürerek ovalayın. Sürdükllten sonra 1-2 dakika bekletirseniz daha etkili olacaktır.

Hassas saçlar için şampuan

Hassas saç derisi ve saçlar için, şampuanların içerisine eklenen bazı maddeler uygun olmayabilir. Bioxcin Quantum hassas saçlar için şampuanın içerisinden hassas saçlara uygun olmayan bazı maddeler çıkartılmış ve azaltılmıştır.

Kullanımı: ıslak saça sürülür. Ovalayıp 1-2 dakika bekletildikten sonra durulanır.

Sağlıklı uzama şampuanı

Sağlıklı uzamayan saçlar için geliştirilmiş olan bu formül içerisine sarmaşık bitki özünden elde edilen phytosterol eklenmiştir. Sarmaşığın uzamasını sağlayan bu madde saçlar içinde aynı etkiyi gösterdiği görülmüştür. Bioxcin Quantum sağlıklı uzama şampuanı saçların uzamasına ve dökülmelere karşı etkili olmaktadır.

Kullanımı: ıslak saça bir miktar sürülür ve hafif ovaladıktan sonra durulanır. Sürüldükten sonra 1-2 dakika bekletilirse daha iyi sonuç alınır.

Bioxcin quantum double effect şampuan

Saç dökülmesi ve kepek aynı anda olunca ayrı şampuan almanız gerekecektir. Bioxcin bu ikisini sizler için birleştirmiş ve kepekli saçlar için şampuan tüketicilerin kullanımına sunulmuştur. Hem saç dökülmesi hemde kepek oluşumunu önlemek ve gidermek için kullanılabilir.

Kullanımı: Saçlara sürüldükten sonra 1-2 dakika bekletin ve bol su ile durulayın.

Bioxcinin tüm şampuanları günlük kullanım için uygundur. Yani sadece saç dökülmesi geçene kadar değil dökülmeyi önlemek amacıyla da kullanılabilir.

Kullanırken başınızı öne eğerek durulayın ki vücudunuzdaki ince tüyler Bioxcin içeriği sayesinde kalınlaşmasın.

Eğer sizde bu ürünü kullandı iseniz yorumunuzu diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

One thought on “Bioxcin Quantum çeşitleri kullananlar yorumlar

  • 17 Kasım 2020 tarihinde, saat 12:39 PM
    Permalink

    Gerçekten kullanınca saçlar kalınlaşma fark ediyorum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.