Bioxcin forte şampuan kullananlar yorumlar

Bioxcin forte şampuan nedir?

Saç dökülmesi, saçların sağlıklı uzaması, ince telli saçların kalınlaşıp dökülmelere karşı daha dayanıklı olması ve daha sağlıklı bir saç derisi oluşumu için kullanılan bir Bioxcin şampuan çeşididir. Bioxcin şampuan çeşitlerinin içinde en çok tercih edilen fort şampuandır. Diğer çeşitlerine göre içeriği zenginleştirilmiş ve güçlendirilmiştir.

Nerede üretiliyor?

Üretim yeri İstanbul Sancaktepe’ de bulunan Biota Bitkisel İlaç Kozmetik Laboratuvarları’dır. Almanya’nın Düsseldorf kentinde bulunan Biota laboratuvarı inceleme ve araştırmalarını sürdürmektedir. Buna göre bioxcin şampuanların içerikleri sürekli güncellenir ve güçlendirilir. En son Biocomplex B11 liposomal teknoloji ile saç dökülmesine karşı daha güçlü etki gösterdiği kanıtlanmıştır.

Bioxcin Forte şampuan nasıl etki yapar?

Bioxcin forte şampuan içerdiği vitaminler ve mineraller ile saçları ve saç derisini besler ve dökülmelere karşı daha dayanıklı yapar.

İçeriğindeki procyanidin isimli bir madde saçları ve saç derisini besler, saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Bioxcin forte şampuanın erkek /kadın olarak ayrı formu yoktur. Bu yüzden pH degeri tüm ciltlere uygun olarak üretilmiştir. Allerji ve irritasyona neden olmadığı klinik testler ve çalışmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

En önemlisi Biota laboratuvarının buluşu olan bitkisel kaynaklı Biocomplex B11 sayesinde içerik daha da güçlenmiştir. Biocomplex B11 içeriğinde: vitaminler (A,B1,B5,B9), mineraller (Bakır, çinko, demir, kalsiyum), flavonoidler (kemferol, apigenin, mirisetin), doymamış yağ asitleri (OMEGA 6 ve OMEGA 9) bulunur.

Ayrıca içeriğine eklenen bal özleri sayesinde saç derisini ve saçları besler saçlara canlılık kazandırır.

Bioxcin forte şampuan içeriği nedir?

 • A vitamini
 • B1 vitamini
 • B2 vitamini
 • B5 vitamini
 • B9 vitamini
 • Çinko
 • Bakır
 • Demir
 • Kalsiyum
 • Bal
 • Kamferol
 • Mirisetin
 • Apigenin
 • Balık yağı
 • Procyanidin

Ve diğer koruyucu ve bitki özlü maddeler.

İçeriğindeki maddeler hipoalerjenik yani düşük alerji riskine sahiptir. Paraben ve fatalat içermez.

Bioxcin Forte şampuan nasıl kullanılır?

Bioxcin şampuan günlük olarak ve sürekli kullanılabilir. Islatılan saça bir miktar sürerek fazla bastırmadan ve tırnaklamadan saç diplerine ve saça yedirilir. Bu işlemi 1-2 dakika boyunca yaparsanız daha iyi etki görülebilir. Sonrasında durulanır. Durulama esnasında başınızı öne eğerek durulayın ki vücudunuzdaki ince tüyleri güçlendirip kalınlaştırmasın.

Bioxcin forte şampuan klinik çalışmaları

İtalya’da bulunan Pavia üniversitesinde yapılan incelemelerde Bioxcin Forte şampuanın içeriğindeki maddelerin saçları güçlendirdiği ve saç derisini beslediği test edilmiştir. Yapılan deneylerde saç dökülmesinde azalma, saçların güçlendiği ve kalınlaştığı görülmüştür.

Almanya’da yapılan dermatoloji testlerinde bioxcin şampuanın cilt için uygun olduğu ve saç dökülmesi için kullanılabileceğini açıklamıştır.

Amerikan journal of dermatoloji haberlerinde Biocomplex B11 içeriği ve etkinliği bilimsel çalışmalar yapılarak test edilmiştir.

Saçlarımız neden dökülür?

Saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri genetik yatkınlıktır. Anne ve baba da veya 1. derece yakın akrabalarda erken yaşta saç dökülmesi varsa sizde de başlama olasılığı yüksektir.

Diğer bir etken ise yetersiz beslenme sonucunda saçların vitamin ve mineral alamamasından kaynaklanır. Düzensiz uyku, sağlıksız ve dengesiz beslenme saç dökülmesinin nedenleri arasındadır.

Saçlara çok fazla kimyasal işlem uygulamak saç dökülmesi nedenleri arasındadır. Uygulanan boya vb kimyasallar saçları ve saç derisini yıpratır.

Mevsim geçişleri de saç dökülmesine etkendir. Özellikle sonbaharda kirli hava, esen rüzgar ile birlikte saçlara ve saç derisine nüfuz ederek sağlıklı saç ve saç derisi oluşumunu engeller. Bu nedenle dökülmeler görülebilir.

Saç dökülmesinin başlıca nedenleri bunlardır.

Eğer sizde bu ürünü kullandı iseniz alt kısımdan yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

One thought on “Bioxcin forte şampuan kullananlar yorumlar

 • 17 Kasım 2020 tarihinde, saat 11:37 AM
  Permalink

  Merhaba kullanmaya başlayınca ilk baştan saçları döküyor sonradan düzene giriyor yazıda belirtildiği gibi başını öne eğerek durulayın yok sa maymun olursunuz

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.