incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Kozmetik

Bioxcin aqua-thermal kepek şampuan kullananlar yorumlar

Kepeklenme ve kepek oluşumunun önüne geçmek için Bioxcin’den yeni bir ürün. Bioxcin aqua-thermal kepek karşıtı şampuan; Almanya’da bulunan Biota Laboratuar’ının son zamanlarda geliştirmiş olduğu kepek şampuanıdır ve içerisinde 300 ml bulunur.

Bioxcin bu konuda gerçekten başarılı bir firma, sürekli araştırma yapılıyor ve ürünler sürekli geliştiriliyor.

İçeriğinde neler var?

Ürünün içeriğinde Bolu ilimizde bulunan doğal termal su bulunuyor. Bu suyun içeriği mineral açısından oldukça zengin. Başta saç diplerinde oluşan kepek olmak üzere bir çok cilt hastalığına iyi geldiği söylenmektedir.

Biota Laboratuvarı’nın incelemesine göre bol miktarda kükürt, sülfür, bor ve silisyum içermektedir. Bu mineraller sayesinde saç diplerinde kepeğe neden olan pullanma ve dökülmeleri %80 azalttığı belirtilmiştir.

bioxcin kepek şampuanı
bioxcin kepek şampuanı

Bioxcin aqua-thermal kepek karşıtı şampuanın önemli içeriklerinden biri de probiyotiklerdir. Probiyotikler cildin canlı ve parlak görünmesini destekleyen mikorganizmalardır. Ayrıca saç derisinin onarımını yaparak kepek oluşumunu azalttığı söylenmektedir.

Probiyotik denilince ilk akla gelen bağırsaklar oluyor. Vücutta yer alan probiyotiklerin büyük çoğunluğu bağırsaklarda bulunuyor.

Bioxcin kepek şampuanı nasıl kullanılır?

Bioxcin kepek şampuanı kullanırken diğer şampuanları kullanmanıza gerek yok. Düzenli ve sürekli olarak kullanabileceğiniz bir şampuan. En azından kepek gidene kadar kullanılması öneriliyor.

Birde şampuan ile saç derisine masaj yaptıktan sonra hemen durulamayın, en az 1 dk bekletin sonra durulayın ki saç derisine tamamen işlensin. Yağlı saç derisine sahip olanlar 2 veya 3 defa yıkayabilirler. Her seferinde 1 dk bekletilirse daha iyi sonuç alınabilir.

Bioxcin kaşıntıya iyi gelir mi?

Bioxcin kepek şampuanı içerisindeki probiyotik mikroorganizmalar saç derisini besleyerek kaşıntıyı azaltır. Kaşıntıya neden diğer faktörlerden biri de yağlı saç derisi. Saç derisinin çok fazla sebum üretmesi saç diplerinin yağlanmasına ve kaşıntı oluşmasına neden olur. Bu yüzden düzenli yıkamak önemlidir.

Yan etkileri ve etkinliği konusunda herhangi bir olumsuz yoruma rastlamadım. Zaten Bioxcin firması olarak saç konusunda iyiler. Yılların firması, uzman bir ekibe sahip olduğunu düşünüyorum.

Yan etkisi var mı?

Firma yan etkileri belirtmemiş. Zaten hiç bir kozmetik şampuan yan etki belirtmez. Bazı şampuanlar hassas saç derisine sahip olan kişilerde hassasiyeti arttırabilmektedir.

Bioxcin aqua-thermal kepek şampuanı kullananların bazı yorumları:

>>İlk kullanımda kepeği büyük oranda azalttı. Ama saçları biraz sertleştiriyor.

>>Benim saç diplerimde hassasiyet vardı öneri üzerine aldım ama sonuç yok.

>>Düzenli kullanımda kepeği azaltıyor ben etki gördüm.

>>1 hafta kullanmama rağmen hiç bir etki görmedim boşuna almayın.

>>Size bir önerim olacak saçlarınızı ıslatın şampuanı sürün ve köpürtün 1-2- dakika bekletin ondan sonra durulayın, işe yarıyor.

>>Saçlarımda kepekten eser kalmadı.

>>Ürünü 1 defa kullanıpta kötülemeyin bir kaç defa kullandıktan sonra kepek tamamen yok oldu.

>>Ben diğer kepek şampuanlarından bioxcin kadar fayda görmedim.

Eğer sizde bu ürünü kullandıysanız alt kısımdan yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Bioxcin aqua-thermal kepek şampuan kullananlar yorumlar

  • Melek

    Berbat bi şampuan kimse para verip almasin

    Yanıtla
  • galip

    kullanıcı yorumlarına bakılırsa tüm ürünlerde kötü yorum var bence deneme yanılma yöntemi en iyisi

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir