Bioblas siyah sarımsaklı şampuan kullananlar yorumlar

Saç dökülmesi için Biota Laboratuvarı’ndan yeni bir ürün daha kullanıma sunulmuştur; Bioblas Şampuan. Bioblas şampuan ana içeriği aynı olsa da farklı saç tipleri ve dökülme çeşitlerine bağlı olarak içeriğine ilave maddeler eklenmektedir. Bunlardan biri de siyah sarımsaklı şampuan.

Bioblas şampuanın içeriğine ek olarak fermente edilmiş siyah sarımsak eklenmiştir ve Bioblas siyah sarımsaklı şampuan adını almıştır.

Bioblas siyah sarımsaklı şampuan

Peki nedir bu siyah sarımsak?

Siyah sarımsak, olgun sarımsağın belirli bir derece ısıda bir kaç gün bekletilmesi sonucu elde edilir. Normal sarımsağa göre etkisi kat kat fazla ve kokusu en aza indirilmiştir. Kokusu azaltılınca siyah sarımsağın bu tür ürünlerde kullanımı artmıştır. Çeşitli Orta Asya ülkelerinde fermente edilmiş siyah sarımsağın kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Artık ilerleyen yıllarda bolca siyah sarımsaklı şampuan görebiliriz.

Siyah sarımsaklı şampuanın etkisi

Siyah sarımsağın normal sarımsaktan 4 kat daha fazla etkisi olduğu bilinmektedir. Sarımsağın mucize etkileri saçlarda ve saç derisinde gözlemlenmiş ve artık şampuanların içerisinde yerini almıştır.

Siyah sarımsağın saçları başta dökülmeleri durdurma ve saçları güçlendirme etkileri olduğu biliniyor. Ayrıca saçları besleyerek canlılık ve parlaklık kazandırdığı gözlemlenmiştir.

Günümüzde saç dökülmesinin nedenleri açıkça görülmektedir. Tabi ki genetik faktörler çok önemlidir ancak hava kirliliği, stres, saçlara uygulanan kimyasallar, sigara yüzünden tıkanan kılcal damarlar, yediklerimizde yeterince vitamin ve mineral bulunmaması vs vs gibi bir çok etken biliniyor. Bu etkenlerin bir çoğundan kurtulmak mümkün değil gibi. Bu nedenle sağlıklı saçlar için yapılması gerekenlerin başında doğru ürünü kullanmak geliyor.

Bioblas siyah sarımsaklı şampuan nasıl kullanılır?

Siyah sarımsaklı şampuanı saçları ıslattıktan sonra uygulayın ve saç diplerine hafifçe friksiyon yaparak başlayın. Uzun saçları olanlar saç diplerinden başlayıp saç uçlarına doğru dağıtarak 20 -30 saniye bekledikten sonra durulayabilirler.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri; başınızı öne eğip yıkamanızdır. Siyah sarımsağın etkisi vücudunuzda diğer bölgelerdeki tüyleri canlandırmasın. Birde saçlarınızdan akan kirli su vücudunuza temas etmesin. Gözlere kaçtığı anda endişelenmenize gerek yok bol suyla yıkayın.

bioblas siyah sarımsaklı şampuan

Bioblas şampuan nerelerde satılır?

Gözlemlediğim kadarıyla internet üzerinden yoğun bir satışı var. Marketlerde ve eczanelerde de bu ürünü bulabilirsiniz.

Bioblas siyah sarımsaklı şampuan kullananların yorumları:

Gerek sosyal medyadan gerekte farklı internet sitelerinden yaptığım incelemelerde kullananların yaptığı yorumlar olumlu yönde.

Kullananların bir çoğu ürünün gayet iyi olduğunu ve dökülmeleri azalttığını belirtmiş. Ancak yine de işe yaramadı diyenler var tabi.

Yorum yapanların bir çoğu sarımsak kokusu değil de başka bir koku olduğunu söylüyorlar. Ağır ve rahatsız edici bir koku olmamakla birlikte. Bence içeriğindeki vitamin ve minerallerden kaynaklanıyor olabilir. Sonuçta içerisine kimyasal parfüm doldurulup çok güzel bir koku elde edilebilirdi.

Bir çok kişi de saçlarındaki ve saç derisindeki problemlerin ortadan kalktığını belirtiyor. Özellikle yağlı saçlara sahip olanların saç diplerindeki yağlanmanın azaldığını belirtmişler.

En çok merak edilen konulardan biri de, bu tür şampuanları kullanmayı bırakınca saçların yeniden dökülmeye başlayacağı korkusudur. Kullanmayı bırakınca bir çok kişi dökülmenin yeniden başladığını söylüyor. Bu gözlem tamamen psikolojik olabilir.

Eğer sizde bu ürünü kullandıysanız alt kısımdan yorumlarınızı diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

4 yorum “Bioblas siyah sarımsaklı şampuan kullananlar yorumlar

 • 17 Kasım 2020 tarihinde, saat 1:42 AM
  Permalink

  Arkadaşlar bu şampuanı dün kulandım ve hemen saçta etki yapıyor. desem hiç de abartmamış olurum.
  bu şampuanı kulanıp banyodan çıktığınızda aynada kendinize baktığınızda kendinizi müthiş derecede mutlu hissedeceksiniz. gerçekten denemeye değer.

  Yanıtla
 • 16 Kasım 2020 tarihinde, saat 9:49 AM
  Permalink

  Kullanan var sa üşenmesin lütfen yazsın iyi mi kötü mü bilelim

  Yanıtla
 • 23 Ekim 2020 tarihinde, saat 11:38 AM
  Permalink

  Bu şampuanı hiç denemedim araştırıyorum bu zamana kadar hep bıttım sabunu kullandım ondan çok memnunum dökülme yok ama saçlarımı yıkarken üst kısımların yanlara göre daha zayıf olduğunu farkediyorum herhalde bir sarımsak tedavisine ihtiyacım var.

  Yanıtla
 • 28 Aralık 2019 tarihinde, saat 2:00 PM
  Permalink

  Uygun fiyatindan dolayı uzun süredir kullanıyorum her hangi bir sorun yok

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.