incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Bepanthene Evigen Bemiks ampul kullanımı hazırlanışı

Saç bakımı için son zamanlarda trend olan Evigen, Bepanthene ve Bemiks ampul karışımı. Bu 3 vitamin içeren ampulü karıştırıp saçlarına sürenler ve şampuanın içerisine koyup kullananlar var.

Bepanthene Evigen Bemiks karışımı işe yarıyor mu?

Evigen ampul nedir?

evigen ampul

E vitamini eksikliğinde kullanılır, içinden 5 adet çıkar. Her ampul 300 mg zeytinyağı içine konulmuş e vitamini içerir.

Saç için kullanılmasındaki amaç, saçlı derinin beslenmesini ve saç derisi sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. E vitamini ile beslenen saç derisi daha sağlıklı olur. Sağlam saçlar için saç derisinin sağlıklı olması önemlidir.

E vitamini aynı zamanda cilt için de kullanılır. Cilt tabakasına bakım olarak düşünün.

Cildin güzel ve ışıltılı görünmesini sağlar. Ancak tüylü bölgelerde tüylenmeyi artırabilir dikkat edin.

Bemiks ampul nedir?

bemiks kompoze ampul

İçeriğinde 5 çeşit b vitamini bulunduran bir b vitamini karışımıdır.

İçindekiler: B1, B2, B3, B5, ve B6 vitaminleri içerir.

Kullanım amacı b vitamininden kaynaklanan sağlık sorunlarına gidermek içindir. İçindeki b vitaminleri aynı zamanda haricen kullanımda saçların ve saç köklerinin beslenmesini sağlar ve bu sayede saçlar dökülmeye karşı daha dayanıklı olur.

Bepanthene ampul

bepanthene ampul

Bepanthene ampul içinde bulunan dekspanthenol B vitamini çeşitlerinden B5 vitaminidir. Akıllarda su soru işareti kalabilir. Bemiks ampulunde içinde B5 vitamini var Bepanthene ampule ne gerek var diye. Ancak Bemiks ampul içindeki b5 vitamini 1 ampulde 8.6 mg iken 1 adet Bepanthene ampul 500 mg B5 vitamini içeriyor.

B5 vitamini (dekspanthenol) saçları ve cildi besleyici özelliğe sahip olduğundan bir çok krem, losyon vb besleyici ürünlerin içinde yer alıyor.

Bepanthene Evigen Bemiks karışımının saçlara faydası nedir?

Saçlar vitamin ve minerallerle beslenen bir yapıdadır. Kafatasındaki kılcal damarlar yolu ile gerekli olan vitamin ve mineraller saç köklerine ulaştırılır.

Sağlıklı ve yeterli beslenme, saçların daha dayanıklı ve güçlü olması için bir etkendir. Saç köklerine yeterli besin takviyeleri ve gerekli olan maddeler ulaştığında saç dökülmesi daha az görülür.

Ancak çeşitli nedenlerden dolayı yine de saç dökülmesi gerçekleşebilir. Saç dökülmesinin nedenleri sıralayacak olursak;

  • Saç diplerindeki tahriş
  • Saç köklerini besleyen kılcal damarların tıkanması
  • Yetersiz beslenme
  • Genetik yatkınlık
  • Aşırı yağlı saçlar
  • Aşırı kuru saçlar
  • Rüzgarlı kirli hava
  • İlaç kullanımı
  • Sigara kullanımı
  • Saçlara uygulanan kimyasallar

gibi bir çok etkeni vardır.

Saçlarda meydana gelen dökülmeleri en aza indirmek için genellikle dışarıdan besleriz. Ancak ne kadar beslersek besleyelim yine içeriden (kılcal damar yolu ile) beslendiği gibi sağlıklı olmaz. Ama yine de saçlarımızın daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlamak için hem moral açısından hem de estetik açıdan yapılması gerekiyor.

saç bakım kürü bepanthene evigen bemiks

Saçları beslemek için çeşitli krem, losyon vb ürünlerin yanı sıra bu tür karışımlar hazırlayıp saçlar beslenebilir.

Evigen, Bepanthen ve Bemiks ampul karışımı saçlara gerekli olan desteği verir ve saçların dökülmelere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

Saç diplerindeki ince saçlar kalınlaşarak güçlenir saçlar daha gür görünür.

Tahribattan dolayı matlaşan saçlar daha canlı ve parlak bir görünüm kazanır.

Saç köklerinin beslenmesini sağlar ve saçların daha hızlı uzamasına destek olur.

Saç derisini besler ve daha sağlıklı saç oluşumu sağlar.

Koparak dökülmeleri azaltır.

Karışım hazırlanışı ve kullanımı

Bepanthen ampul- Bemiks ampul- Evigen ampul; bunların hepsinden 5 er adet ampul çıkıyor.

Toplamda 15 adet ampulü tek tek kırıp büyük bir enjektöre çekmeniz gerekiyor. Ampulleri kırarken bez kullanın.

Enjektöre çektiğiniz karışımı ister şampuan içerisine bir miktar katarak ister içeriğine çeşitli bitkisel yağlar ilave edip saç serumu hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Şampuan hazırlama

Şampuan içerisine koyduğunuzda her yıkamada saç diplerinize parmak uçlarınızla friksiyon yaparak yedirin. Saçlarınızda durulamadan bir süre bekletmeniz gerekir. Saçların ve saç derisinin vitaminleri emmesi için 1 ya da 2 dakika bekletmenizde fayda var.

Durularken şampuanın vücudunuza temas etmemesine dikkat edin. Bu sefer vücudunuzdaki istenmeyen tüyler artabilir. Durulama işlemi sırasında başını öne eğerek durulayın.

Serum (Maske) hazırlama

Serum hazırlamak için bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Bir şişe içine bir miktar hindistan cevizi yağı, zeytin yağı, az miktarda çam terebentin yağı ve badem yağı koyup, enjektöre hazırladığınız solüsyonu içine katıp karıştırın.

Kullanımı: Bir damlalık yardımı ile saç diplerinize bir kaç damla damlatın. parmak uçlarınızla fazla bastırmadan friksiyon yapın. bir müddet bekletildikten (ortalama yarım saat) sonra yıkayabilirsiniz. Haftalık düzenli olarak tekrarlarsanız saçlarınız daha güçlü olur.

Bu işlemleri evde kendiniz küçük bir maliyetle yapabilirsiniz. Umarım faydasını da görürsünüz. Bir çok insan bu yöntem ile daha sağlıklı saçlara kavuşuyor. Sizde olmaz demeyin işe yaramaz demeyin bence deneyin.

Yan etki görür müyüm?

Ampullerin prospektüs bilgisinde yan etki belirtilmiş olabilir. Ancak o yan etkiler enjeksiyon olarak uygulandığında görülebilir. Haricen sürülen hazırlanan karışımlarda en fazla ciltte kaşıntı, kızarıklık vb alerjik reaksiyonlar görülebilir. Uygulama esnasında gözlere temas etmemesine dikkat edin.

Şampuan içine mi yok sa serum şeklinde kullanmak mı daha faydalı?

İkisinin de faydasını görürsünüz. ancak serum daha etkili olur. İçeriğine ekleyeceğiniz doğal yağlar ile etkisini güçlendirmiş olursunuz. Birde saçınızda daha uzun süre bekleyeceği için daha fazla emilim sağlanır.

Bepanthene Evigen Bemiks Saçlarımı döker mi?

Önemli bir konuya değinmekte fayda var, her şeyin fazlası zarar diye bilinir. Bu haricen süreceğiniz bir vitaminde olsa yine de fazla kullanılmasının ters etkileri olabilir. İlaç dozunda kullanıldığında ilaçtır, fazla kullanıldığında zehir diye bilinir. Bu durum sadece ilaç için değil her şeyde aynıdır. Ben çok çok süreyim daha çok fayda göreyim hissine kapılmadan kullanın.

500 ml şampuan içerisine 1 ml karışım eklemeniz yeterli olacaktır.

Bitkisel yağlar ile hazırlayacağınız 50 ml maske içine de yine 1 ml vitamin koymanız yeterli olacaktır.

Maliyeti ne kadar olur?

Ortlama 40 tl civarı evigen, bepanthene, bemiks 3 lüsü tutar. Maske hazırlamak isterseniz ortalama 50-60 tl arası alacağınız bitkisel yağlar, yani toplamda 100 liraya saçlarınıza defalarca bakım yapmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir