incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Babyspasmyl gaz damlası kullananlar yorumlar

Babyspasmyl damla, 1 ay üzeri bebekler için simetikon içeren bir gaz damlasıdır. 1 aylıktan itibaren bebeklerde ve yetişkinlerde kullanımı uygun görülmüştür. Alkol, gluten, laktoz ve şeker içermeyen, çilek aromalı tadı vardır.

Babyspasmyl oral damla, Ali Raif ilaç firmasına ait, 30 ml cam şişede kullanıma sunulmuştur. Üretim yeri Milano / İtalya.

Ne işe yarar?

Gaz giderici

Bebeklerin hemen hemen yarısından fazlasında gaz sorunu olması muhtemeldir. Bazı bebeklerde aşırı gaz sancısı olabilirken, bazı bebeklerde daha hafif olabiliyor. Bebeklerde bağırsak florası tam oluşmadığından gaz sıkışması ve akabinde gaz sancısı meydana geliyor. Babyspasmyl damla içerisinde yer alan simetikon büyük gaz kabarcıklarını parçalayarak daha kolay dışarı çıkmasını sağlar.

Kolik

Daha çok bebeklerde olur. Bebeğin hava yutmasından, aşırı beslenmeden ve sinirlilik gibi nedenlerden oluşan kolik, karında şişkinlik, sancı ve şiddetli ağrıya neden olabiliyor.

Sindirim bozukluğu

Bebeklerde sindirim bozukluğu nedeniyle oluşan ağrı, şişkinlik ve gaz sorunlarına karşı kullanılabilir.

Babyspasmyl damla nasıl kullanılır?

1-23 ay arası bebeklerde günde 1 veya 2 defa (duruma göre) 20 damla suya veya başka bir sıvı içerisine katılarak verilebilir. Yemeklerden sonra kullanımı önerilir.

2-12 yaş arası çocuklarda günde 1, 2 veya 3 defa (duruma göre) 20 damla verilmesi uygun görülmüştür.

12-18 yaş arası çocuklarda ise yine aynı şekilde günde 3 defaya kadar 20 damla tok karna verilebilir.

18 yaş üstü yetişkinlerde ise günde 4 defaya kadar 20 damla tok karna alınabilir.

Kullanmadan önce şişeyi çalkalayın. Kullandıktan sonra şişenin ağzını hava almayacak şekilde sıkıca kapatın. Kapağı açıldıktan sonra 1 ay içerisinde tüketilmesi önerilir.

Yan etkisi var mı?

Firma tarafından herhangi bir yan etki belirtilmemiştir.

Bebeklerde gaz sancısı

Yeni doğan bebeklerde hava yutma, bağırsaklardaki faydalı bakteri eksikliği veya anne sütünde bunulan laktaz enziminin bebeklerin sindirememesi ile gaz oluşumu meydana gelir. Bağırsaklarda bulunan gaz küçük baloncuklar halinde ise ağızdan veya makattan çıkabilir. Eğer küçük gaz baloncukları daha büyük hale gelirse çıkmakta zorlanır ve gaz sancısı ve beraberinde ağlama nöbetleri başlar.

Böyle durumlarda çeşitli damla, şurup vb gaz gidericilere başvurulur. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında memnuniyet oranı yarı yarıyadır. Önemli olan bebeğinize doğru ürünü kullanmanızdır. Bunun için eczacınızdan veya doktorunuzdan yardım isteyebilirsiniz.

Sizde bu ürünü kullandıysanız yorumunuzu diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir