Aspi Natura öksürük şurubu yorumlar

Aspi Natura nedir?

Aspi Natura doğal içerikli bir öksürük şurubu. Bayer ilaç firmasına ait 120 ml şişe içerisindedir. Yeni bir ürün olduğu için şuan kullanıcı yorumlarına ulaşılamayabilir. Aspi Natura hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Aspi Natura öksürük şurubu içeriği

Siyah karnıyarık otu

Sinirotu olarak ta adlandırılabilir. Yumuşatıcı ve yatıştırıcı etki gösterir. Boğazları yumuşatır ve öksürüğün boğazlarda oluşturabilecek tahribatını en aza indirir. Ayrıca öksürük esnasında meydana gelen göğüs ağrısı ve boğaz ağrısını yumuşatıcı ve yatıştırıcı özelliğinden dolayı azaltır.

İzlanda yosunu

Anavatanı İzlanda olan bitki Kuzey Avrupa ülkelerinde de yetişir. Dağlık bölgelerde yetiştiği bilinir. Eskilerden beri geleneksel halk ilacı olarak öksürükte kullanıldığı belirtilmiştir. Yumuşatıcı etkisinden dolayı öksürüğü rahatlatır.

İzlanda yosununun diğer kullanım alanı ise kozmetik ürünleridir. Yine yumuşatıcı etkisinden faydalanılır. Bazı sabun ve kremlerin içerisine konulmaktadır.

Yardımcı madde olarak tatlandırıcı ve aroma vericiler kullanılmıştır. İçeriğine çocuklar için olan kids formuna vanilya ve çilek aroması, yetişkinler için olan formuna vişne-limon aroması eklenmiş ve tat sorunu yaşayanlar için içim kolaylığı sağlanmıştır. Bu iki formunda içerikleri aynı sadece aroması değişmiştir.

Ne için kullanılır?

Boğaz ağrısı

Tahriş olmuş boğazları yumuşatır. Soğuk algınlığı ve mikroplardan kaynaklı oluşan boğaz ağrısında kullanıldığında boğazlarda koruyucu ve kalıcı bir tabaka oluşturarak dış etkenlere karşı koruma sağlar. Bu sayede en kısa sürede iyileşmeye katkıda bulunur.

Kuru ve balgamlı öksürük

Balgamlı öksürükte yine yumuşatıcı ve yatıştırıcı etkisinden dolayı boğazların ve balgamın memlenmesini ve balgamın kolay sökülmesini sağlar.

Kuru öksürükte solunum yollarını yumuşatır ve öksürüğün vermiş olduğu rahatsızlığı azaltır.

Aspi Natura şurup nasıl kullanılır?

2-5 yas arası çocuklarda günde 3 defa 1 ölçek (5 ml),

6-12 yas arası çocuklarda günde 2 defa 2 ölçek (10 ml),

12 yas üstü ve yetişkinlerde günde 3 defa 2 ölçek (10 ml) kullanılır.

Aspi Natura kids öksürük şurubu ile Aspi Natura yetişkin öksürük şurubu arasında sadece aromaları fark eder ana maddeler aynıdır. Çocuklar çilek aromasını daha çok sevdikleri için çocuk formuna çilek aroması eklenmiştir. Bu nedenle kullanım şekilleri yukarıda belirtildiği gibi aynıdır.

Prospektüs bilgisinde aç veya tok karna kullanılacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmemiştir. Ancak aç karna kullanmayı gerektiren bir durum olmadığından tok karna kullanılmasında fayda var.

1 hafta boyunca kullanıldığında öksürük ve boğaz ağrısı semptomlarda iyileşme görülmezse tekrar doktora danışılması uyarısı yapılmıştır.

Kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler!

Aspi Natura şurup kullanırken başka bir ilaç kullanıyorsanız etkileşime girmemesi açısından 1 saat aralıklarla kullanınız.

Gebelik ve emzirme döneminde önerilmediği prospektüs bilgisinde belirtilmiştir.

Kapağı açıldıktan itibaren 4 ay geçti ise şurubu imha ediniz. En yakın sağlık kuruluşuna verebilirsiniz.

Tedavinin eksik kalmaması açısından doktor tarafından tavsiye edilen kullanım şekline özen gösterin.

25 derece altında güneş görmeyen ortamda oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz.

Yan etkisi var mı?

Bayer Türk Kimya Sanayi tarafından prospektüs bilgisinde herhangi bir yan etki bilgisine rastlanmamıştır. Bu tür doğal ürünler tıbbi cihaz adı altında toplanmış ve prospektüs bilgisinde yan etki belirtilmiyor.

Konu hakkında yorumlarınızı alt kısımdan belirtebilirsiniz. Ürünü kullandıysanız yine alt kısımdan yorum ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.