incelendi.net

İnceleme ve yorumlama bloğu

Sağlık

Aguline şurup kullananlar & Aguline nedir?

Aguline şurup, içeriğinde bitkisel yağlar bulunan, genellikle bebeklerde gaz giderici olarak kullanılan bir solüsyondur. Medfors Farma ilaç firmasına ait menşei Türkiye’dir.

100 ml cam şişe içerisinde, Tarım Bakanlığı tarafından onaylı bir üründür.

İçeriği nedir?

Acı Rezene yağı

Rezene yakıcı lezzete sahip tohumları olan bir bitkidir. Eskilerden beri sindirim sistemi rahatsızlıklarında kullanılan ve sonuç alınan bitkisel tedavi yöntemleri arasındadır.

Tatlı rezene ile acı rezene arasındaki fark; acı rezene tatlı rezeneye göre biraz daha yakıcı ve etkilidir.

Rezene sindirim sistemi bozukluklarında yatıştırıcı etkisi olduğu belirtilmiştir. Bunun yanı sıra anne sütü artırıcı, idrar artırıcı, adet kanamasını getirmesi ve soğuk algınlığında fayda gösterdiği belirtilmiştir.

Dereotu

Dere otu adı üstünde dere kenarlarında ve sulak alanlarsa yetişen otsu bir bitkidir. Bitkinin en üst kısmında bulunan tohumlarından faydalanılır. Sindirim kolaylaştırıcı, gaz giderici ve yatıştırıcı özelliği vardır.

Kimyon

Ülkemizin Akdeniz bölgesinde çoğunlukla yetişen bir bitkidir. Baharat olarak kullanılır. İnsan sağlığı için olumlu yönde etkileri vardır. Kimyonun faydaları; ağrı kesici, spazm giderici, toksin atıcı, ödem atıcı ve bakterilere karşı etkili olduğu bilinmektedir.

Zencefil

Son zamanlarda hayatımızın vazgeçilmezi olan zencefilin, insan sağlığına bir çok faydaları bulunmaktadır. Zencefil önceleri sadece baharat olarak kullanılırdı. Günümüzde ise bir çok gıda takviyesinin içeriğinde yerini almıştır. Gaz giderici, ağrı kesici, yatıştırıcı ve bilinen daha bir çok faydası vardır.

Anason

Ülkemizde kullanılan yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği olan bir bitkidir. Anason meyvelerinin tadının kötü olması sebebiyle çok tercih edilmez. Ancak bazı karışımların içerisinde bulunabilir. Diger etkileri öksürük hafifletici ve balgam sökücüdür.

Aguline şurup nasıl kullanılır?

Bir aylık olana kadar günde 2 defa yarım çay kaşığı,

1-6 ay arası bebeklerde günde 3 defa 1 çay kaşığı,

6. Aydan sonra günde 4 defa 1 çay kaşığı verilebilir.

Kullanmadan önce çalkalanmalıdır.

25 ° altında, güneş görmeyen, rutubetsiz ortamlarda, oda sıcaklığında saklanmalıdır.

Aguline şurup soru-cevap

Yan etkisi var mı?

Yan etkileri firma tarafından belirtilmemiştir. İçeriğindeki maddelere karşı alerjik reaksiyon oluşursa kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun.

Açıldıktan sonra ne kadar kullanılır?

Şurup formları kapak açıldıktan sonra uzun süre beklemez, en kısa sürede bitirilmesi eğer bitmediyse imha edilmesi gerekir.

Tadı nasıldır?

İçeriğinde tatlandırıcı mevcut, aroma olarak nane ve menthol aromalı.

Aguline şurup kullandım iyi gelmedi ne yapmalıyım?

Bu durumda kullanım dozunu arttırmadan doktorunuza danışmalısınız. Veya başka bir gaz şurup veya damla tercih edebilirsiniz.

Nereden alabilirim?

Eczanelerde satılmaktadır.

Aguline fiyatı ne kadar?

Aguline şurup fiyatı için tıklayın

2 thoughts on “Aguline şurup kullananlar & Aguline nedir?

  • Gamze

    Gaz ilacı değiştirmekten bıktım herkes birşeyler öneriyor. Yorumlara bakıyorum çok iyi diyorlar alıyorum iyi gelmiyor. Doktorun verdikleri de iyi gelmiyor. NE yapacağımı şaşırdım.

    Yanıtla
  • Nuray

    Eskiden kullanmıştım bebeğime iyi gelmişti

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir